Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2024

Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojnyÚčasť na mierovom samite vo Švajčiarsku, ktorý sa uskutoční v júni s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, doteraz potvrdilo 90 krajín. Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda, povedal to ukrajinský ...Zdieľať
russia_ukraine_war_20907 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Účasť na mierovom samite vo Švajčiarsku, ktorý sa uskutoční v júni s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, doteraz potvrdilo 90 krajín. Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda, povedal to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Pokračujeme v práci so svetovými lídrami, aby sme zabezpečili širšie zastúpenie," poznamenal Zelenskyj. „Na samite uvidíme, kto skutočne verí v medzinárodné právo a je pripravený ho účinne chrániť. Každý líder, ktorý nechce, aby táto vojna pokračovala, môže na samite preukázať svoj skutočný záujem o mier," dodal ukrajinský prezident.Zdroj: SITA.sk - Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlamentné zhromaždenie aliancie žiada, aby Ukrajina mohla zasiahnuť Rusko zbraňami dodanými Západom
<< predchádzajúci článok
Milióny z eurofondov v okrese Komárno zmodernizujú obce, zlepšia školstvo a posilnia cezhraničnú spoluprácu