Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2024

Parlamentné zhromaždenie aliancie žiada, aby Ukrajina mohla zasiahnuť Rusko zbraňami dodanými ZápadomParlamentné zhromaždenie Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vyzvalo vlády členských štátov aliancie, aby Ukrajine umožnili použiť zbrane dodané Západom na útoky na ...Zdieľať
belgium_nato_foreign_ministers_17937 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Parlamentné zhromaždenie Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vyzvalo vlády členských štátov aliancie, aby Ukrajine umožnili použiť zbrane dodané Západom na útoky na ciele v Rusku. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to Jehor Černiev, vedúci stálej delegácie ukrajinského parlamentu v Parlamentnom zhromaždení NATO.

Pôvodná verzia


Černiev poznamenal, že rozhodnutie bolo presadené na poslednú chvíľu, keďže pôvodná verzia deklarácie prijatá členmi Parlamentného zhromaždenia NATO tento odsek neobsahovala.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Parlamentné zhromaždenie NATO naliehalo na vlády spojencov, aby Ukrajine udelili povolenie použiť západné zbrane na území Ruskej federácie. Ide o zrušenie určitých obmedzení na zasiahnutie legitímnych cieľov hlboko vo vnútri Ruska,“ uviedol zákonodarca.

Tlak na vlády


Odteraz budú mať poslanci zákonné dôvody na to, aby vyvinuli ešte väčší tlak na svoje vlády, aby toto rozhodnutie implementovali, povedal Černiev.

Text deklarácie nalieha na vlády spojencov, aby „podporili Ukrajinu v jej medzinárodnom práve brániť sa zrušením niektorých obmedzení na používanie zbraní poskytovaných spojencami NATO na zasiahnutie legitímnych cieľov v Rusku“.Zdroj: SITA.sk - Parlamentné zhromaždenie aliancie žiada, aby Ukrajina mohla zasiahnuť Rusko zbraňami dodanými Západom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do hasičov počas zásahu na diaľnici D1 narazil kamión, na miesto smerovali aj leteckí záchranári. Potvrdili, že obeťami sú hasiči
<< predchádzajúci článok
Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojny