Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2024

Ukrajinci sa na charkovskom fronte presúvajú do nových pozícií, varujú aj pred hromadením ruských síl pri Sumskej oblastiUkrajinská armáda oznámila, že presúva svoje jednotky na nové pozície v dvoch lokalitách severovýchodnej Charkovskej oblasti, kdeZdieľať
russia_ukraine_war_23315 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda oznámila, že presúva svoje jednotky na nové pozície v dvoch lokalitách severovýchodnej Charkovskej oblasti, kde ruské sily vytrvalo útočia. Varovala tiež pred hromadením ruských síl na severe v blízkosti Sumskej oblasti. Referuje o tom web news.sky.com.


Cezhraničný útok na nové krídlo v Sumskej oblasti by pravdepodobne pridal ďalšie starosti vyčerpaným ukrajinským obrancom po tom, čo ruský vpád do Charkovskej oblasti v piatok otvoril nový front a prinútil Ukrajinu, aby sa ponáhľala s posilami.

Situácia v Charkovskej oblasti


Rusko preniklo na sever Charkovskej oblasti a v utorok Moskva oznámila, že obsadila časti mesta Vovčansk a pohraničnú dedinu Buhruvatka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šéf ukrajinského obranného spravodajstva Kyrylo Budanov uviedol, že Moskva už na operáciu v Charkovskej oblasti vyčlenila všetkých vojakov, ktorých má v pohraničných oblastiach, no má aj iné záložné sily, ktorých použitie v najbližších dňoch očakáva.

Objavil sa rýchly trend k stabilizácii situácie. To znamená, že nepriateľ je už v zásade zablokovaný na líniách, ktoré mohol dosiahnuť," uviedol Budanov vo vysielaní národnej televízie.

Plánovaná operácia v Sumskej oblasti


Budanov tiež povedal, že Rusko má malé skupiny v pohraničných oblastiach v blízkosti ukrajinskej Sumskej oblasti neďaleko ruského mesta Sudža, odkiaľ sa ruský zemný plyn prepravuje potrubím na Ukrajinu a ďalej k európskym zákazníkom.

Pokiaľ ide o Sumskú oblasť, Rusi skutočne od začiatku plánovali operáciu v Sumskej oblasti. No situácia im neumožnila aktívne zakročiť a operáciu spustiť,“ povedal.

Najvyšší ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že neveria, že Rusko má dostatočný počet vojakov na dobytie mesta Charkov.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci sa na charkovskom fronte presúvajú do nových pozícií, varujú aj pred hromadením ruských síl pri Sumskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pavel: Rusko sa okupovaných území nevzdá, je potrebné zastaviť vojnu
<< predchádzajúci článok
Grantová výzva Henkel Slovensko seniorom pozná víťazov ceny za inovatívnosť