Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2022

Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turnéSlovenská zahraničná politika má jednoznačné hodnotové ukotvenie a jasný obsah. Nemýli si spojencov a nepodceňuje hrozby.Zdieľať
bp_6914 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská zahraničná politika má jednoznačné hodnotové ukotvenie a jasný obsah. Nemýli si spojencov a nepodceňuje hrozby.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Slovensko Ukrajine pomáhalo pred vojnou v prístupovom procese do Európskej únie (EÚ). Dnes, keď Ukrajina bojuje za svoju slobodu a nezávislosť, je pre jej obyvateľov vzpruhou práve toto svetlo na konci vojnového tunela. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to konštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„To svetlo na konci tunela sme povinní Ukrajincom rozsvietiť. Veľmi ma potešilo, že našu iniciatívu európskej perspektívy Ukrajiny podporila prezidentka Zuzana Čaputová a spolu s poľským prezidentom Andrzejom Dudom si naplánovali európske turné, v ktorom chcú o správnosti tejto myšlienky presvedčiť aj ostatných európskych lídrov,“ skonštatoval.

Premiér pripomenul, že jeho poradcovia momentálne v bruselských inštitúciách, a tiež v Európskom parlamente získavajú podporu európskej perspektívy Ukrajiny.Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru
<< predchádzajúci článok
V prípade únosu Kováča mladšieho či vraždy Remiáša spravodlivosť prešľapuje na mieste, Šeliga si zavolá kompetentných na koberček (video)