Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. mája 2022

Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoruHlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu na krátko s kolegami zadržali na letisku vo Frankfurte nad Mohanom, čo porušilo diplomatické ...Zdieľať
austria_iran_talks_83401 5b676057601f445da16e2b54ea6f0212 676x451 13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Hlavného diplomatického predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pri rokovaniach o jadrovom programe Iránu na krátko s kolegami zadržali na letisku vo Frankfurte nad Mohanom, čo porušilo diplomatické pravidlá.


Španiel Enrique Mora, ktorý vedie európsku delegáciu na rokovaniach vo Viedni, povedal, že incident sa stal v piatok ráno, keď leteli z Teheránu do Bruselu.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že mu pri zadržaní vzali pas a telefóny. Okrem neho zadržali aj veľvyslanca EÚ pri Organizácii Spojených národov (OSN) vo Viedni a šéfa pracovnej skupiny EÚ pre Irán, pričom všetkých troch zadržiavali oddelene. Mora sa vyjadril, že úrady im nedali vysvetlenie toho, „čo sa zdá byť porušením Viedenského dohovoru“.

Nemecká polícia ani ministerstvo zahraničia bezprostredne na žiadosti o komentár nereagovali, uvádza agentúra AP.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európskych diplomatov zadržali v Nemecku na letisku, môže ísť o porušenie Viedenského dohovoru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šipoš: Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o Kaliňákovi je dôkazom toho, že súdy pracujú nezávisle
<< predchádzajúci článok
Ukrajine musíme podľa Hegera rozsvietiť svetlo na konci tunela, ocenil tiež prezidentkino európske turné