Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Ukrajinské útoky dronmi narušili 14 percent kapacity ruskej rafinácie ropy, Rusko bolo nútené zastaviť jej exportUkrajinské útoky dronmi na ruské energetické zariadenia začiatkom tohto roka narušili 14 percent kapacity ruskej rafinácie ropy. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na americké ministerstvo ...Zdieľať
russia_ukraine_war_72407 0ccdea1bbc48483792f3f700056c7905 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské útoky dronmi na ruské energetické zariadenia začiatkom tohto roka narušili 14 percent kapacity ruskej rafinácie ropy. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na americké ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Údery zvýšili domáce ceny ropy o 20 až 30 percent a prinútili Rusko zastaviť export, aby sa zameralo na uspokojenie domáceho dopytu, uvádza sa v správe spravodajskej služby Pentagonu.

Dodávky elektriny pre civilistov aj armádu však narušili zanedbateľne vzhľadom na „robustnú výrobnú kapacitu“ Ruska a úrovne energie v jeho sieti.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské útoky dronmi narušili 14 percent kapacity ruskej rafinácie ropy, Rusko bolo nútené zastaviť jej export © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci znížili schopnosť Rusov brániť vzdušný priestor okolo Krymu, dôvodom sú útoky na vojenské ciele
<< predchádzajúci článok
Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami