Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Ukrajinci znížili schopnosť Rusov brániť vzdušný priestor okolo Krymu, dôvodom sú útoky na vojenské cieleŠtyri ukrajinské útoky na ruské vojenské ciele na okupovanom Kryme znížili schopnosť Ruska brániť vzdušný priestor okolo polostrova. V spravodajskom hlásení o vojne na ...Zdieľať
crimea 9c043e4a647a4070a63edb061e9724d4 676x458 18.5.2024 (SITA.sk) - Štyri ukrajinské útoky na ruské vojenské ciele na okupovanom Kryme znížili schopnosť Ruska brániť vzdušný priestor okolo polostrova. V spravodajskom hlásení o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Údery podľa rezortu tiež ukázali schopnosť Ukrajiny zasiahnuť ruské operácie protivzdušnej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Ukrajina 14. mája zaútočila na vojenské letisko Belbek a zničila prvky batérie raketovej protivzdušnej obrany vrátane radarového systému a odpaľovacích zariadení. Ďalšie tri úspešné útoky vykonala v období medzi 16. aprílom až 12. májom.

Podľa Londýna je veľmi pravdepodobné, že Rusko v dôsledku útokov bude musieť rozptýliť a premiestniť letecké prostriedky, čo v konečnom dôsledku zvýši letové hodiny a požiadavky na údržbu.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci znížili schopnosť Rusov brániť vzdušný priestor okolo Krymu, dôvodom sú útoky na vojenské ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Federálna sudkyňa v Kalifornii odsúdila muža, ktorý kladivom zaútočil na manžela Nancy Pelosi. Dostal 30 rokov väzenia
<< predchádzajúci článok
Ukrajinské útoky dronmi narušili 14 percent kapacity ruskej rafinácie ropy, Rusko bolo nútené zastaviť jej export