Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2024

Ukrajinským mužom v odvodovom veku žijúcim v zahraničí pozastavili konzulárne služby, potvrdil KulebaUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba potvrdil správy o pozastavení konzulárnych služieb ukrajinským ...Zdieľať
belgium_nato_ukraine_31574 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba potvrdil správy o pozastavení konzulárnych služieb ukrajinským mužom v odvodovom veku, ktorí majú pobyt v zahraničí.


Šéf ukrajinskej diplomacie na mikroblogovacej sieti X uviedol, že ochrana práv a záujmov ukrajinských občanov v zahraničí bola a zostáva prioritou ministerstva zahraničných vecí.

Za súčasných okolností je však podľa neho hlavnou prioritou boj o prežitie Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko to vyzerá teraz: muž v odvodovom veku odišiel do zahraničia, ukázal svojmu štátu, že mu nezáleží na jeho prežití, a potom príde a chce od tohto štátu služby. Takto to nefunguje. Naša krajina je vo vojne,“ vyhlásil Kuleba.

Dodal, že ukrajinské ministerstvo zahraničia čoskoro poskytne spresnenie postupu pri získavaní konzulárnych služieb pre mužov v odvodovom veku na diplomatických misiách v zahraničí.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinským mužom v odvodovom veku žijúcim v zahraničí pozastavili konzulárne služby, potvrdil Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestskí poslanci v Banskej Bystrici schválili zákaz hazardu, nové herne v meste už nepribudnú
<< predchádzajúci článok
Sunak diskutoval s poľským premiérom Tuskom o vojenskej pomoci, Ukrajine sľúbili balík za pol miliardy libier