Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2023

Únia už pre Ukrajinu vyrobila 480-tisíc kusov delostreleckej munície a chce jej vyrábať ešte viacNa Ukrajinu bolo z Európskej únie (EÚ) už dodaných alebo je dopravovaných 480-tisíc kusov delostreleckej munície. Uviedla to vo štvrtok predsedníčkaZdieľať
hufnica 676x451 30.11.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajinu bolo z Európskej únie (EÚ) už dodaných alebo je dopravovaných 480-tisíc kusov delostreleckej munície. Uviedla to vo štvrtok predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.


Od roku 2024 bude EÚ schopná vyrábať milión delostreleckých granátov ročne, dodala šéfka EK na výročnej konferencii Európskej obrannej agentúry. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ešte pred dvoma rokmi by to bolo nepredstaviteľné. A to už znamená obrovský krok vpred pre našu obrannú spoluprácu," konštatovala Von der Leyenová.

Podľa jej slov vojna Ruska proti Ukrajine ukázala, že obranný priemysel EÚ musí vyrábať viac nielen na uspokojenie potrieb Ukrajiny, ale aj na zabezpečenie vlastného odstrašovacieho a obranného systému.


Zdroj: SITA.sk - Únia už pre Ukrajinu vyrobila 480-tisíc kusov delostreleckej munície a chce jej vyrábať ešte viac © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LGBTQ+ aktivizmus je v Putinovom Rusku považovaný za extrémizmus, najvyšší súd ho postavil mimo zákon
<< predchádzajúci článok
Pri dopravnej nehode v okrese Levice prišli o život dvaja ľudia, náves kamiónu vrazil do osobného auta