Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2021

Útok na vrtuľník s kolumbijským prezidentom vyšetrujú, za informácie krajina ponúka odmenuKolumbia ponúka odmenu za informácie o útoku na vrtuľník, v ktorom sa viezol prezident. Minister obrany Diego Molano, ktorý bol tiež na palube stroja oznámil odmenu tri miliardy ...Zdieľať
colombia_president_attack_53172 940be49db8764ace9481bf5b768fe0c3 676x451 27.6.2021 (Webnoviny.sk) - Kolumbia ponúka odmenu za informácie o útoku na vrtuľník, v ktorom sa viezol prezident. Minister obrany Diego Molano, ktorý bol tiež na palube stroja oznámil odmenu tri miliardy kolumbijských pesos (v prepočte zhruba 670 141 eur) v sobotu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Incident sa stal v piatok, keď vrtuľník s prezidentom Ivánom Duquem, dvoma ministrami a guvernérom štátu Norte de Santander, smeroval z regiónu Catatumbo do mesta Cúcuta a ocitol sa pod paľbou. Nikomu vo vrtuľníku sa nič nestalo. Zábery stroja ukazujú viacero dier, ktoré na ňom spôsobili guľky.

Našli pušky


Útok na vrtuľník odsúdili Organizácia Spojených národov, Európska únia i Spojené štáty.

Kolumbijská polícia medzičasom oznámila, že našla v Cúcute dve pušky - AK-47 a pušku s kalibrom 7,62 - ktoré použili pri útoku. Druhá menovaná mala značky venezuelských ozbrojených síl, povedal šéf polície Jorge Vargas.

Vinník neznámy


Zatiaľ však stále nie je jasné, kto je zodpovedný za útok.

Catatumbo sa nachádza v kolumbijsko-venezuelskom pohraničí a je jedným z hlavných regiónov, kde pestujú koku - kľúčovú ingredienciu pre výrobu kokaínu.

V oblasti operuje ľavicová povstalecká skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN).


Zdroj: Webnoviny.sk - Útok na vrtuľník s kolumbijským prezidentom vyšetrujú, za informácie krajina ponúka odmenu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmeňte dizajn bytu v pár jednoduchých krokoch
<< predchádzajúci článok
Vyslanec Vatikánu v Poľsku vyšetroval kardinálovo zanedbanie prípadov zneužívania