Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. júla 2022

ÚŽASNÝ NÁLEZ: Na dne rieky objavili vzácny vrak 400-ročnej lodePodľa prvých zistení bola loď zo 17. storočia na ceste do Lübecku – ležiaceho neďaleko severného pobrežia Nemecka –, keď došlo k prieniku vody do plavidla a jeho potopeniu.Zdieľať
ÚŽASNÝ NÁLEZ: Na dne rieky objavili vzácny vrak 400-ročnej lode

Zvyšky 400-ročnej obchodnej lode objavili na dne rieky Trave pri nemeckom meste Lübeck v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Informovali o tom v utorok miestne úrady, ktoré cituje tlačová agentúra DPA.


Potápači našli drevený vrak zhruba 20 metrov dlhej a osem metrov širokej lode počas bežnej kontroly plavebného kanála rieky Trave, ktorú vykonával úrad pre vodné cesty a lodnú dopravu. Po odkrytí sedimentov natrafili na zachovaný trup a vyše 150 sudov. Záchranná operácia sa má začať koncom roka.

Podľa prvých zistení bola loď zo 17. storočia na ceste do Lübecku – ležiaceho neďaleko severného pobrežia Nemecka –, keď došlo k prieniku vody do plavidla a jeho potopeniu.

Starosta mesta Lübeck Jan Lindenau tento vzácny nález privítal s tým, že prispeje k objasneniu hospodárskych a obchodných dejín tohto hanzového mesta. Lübeck niekoľko storočí zaujímal v obchodnom zväze Hanza vedúce postavenie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonsko varuje turistov: Nedotýkajte sa delfínov, môžu pohrýzť
<< predchádzajúci článok
Japonsko tyranizujú útočné opice; úradom sa jednu podarilo zneškodniť