Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

27. júla 2022

Japonsko varuje turistov: Nedotýkajte sa delfínov, môžu pohrýzť


Tagy: delfíny

Odporúčame návštevníkom, aby sledovali delfína z diaľky, ak na neho narazia, uviedol Masaki Jasui z oddelenia magistrátu na podporu cestovného ruchu.Zdieľať
Japonsko varuje turistov: Nedotýkajte sa delfínov, môžu pohrýzť

Úrady v meste Fukui na japonskom ostrove Honšu upozornili návštevníkov mestskej pláže, aby sa nepribližovali k delfínom a "sledovali ich iba z diaľky". TASR informuje na základe správy agentúry AFP.


Od oficiálneho otvorenia letnej sezóny 9. júla v meste zaznamenali najmenej desať incidentov, pri ktorých delfín pohrýzol človeka. Zranenia boli ľahké, ale miestne úrady varovali, že by mohlo prísť aj k ťažším.

"Delfíny bývajú považované za roztomilé, ale ak sa k divým delfínom priblížite neopatrne, môžu vás pohrýzť a zraniť," varovala polícia prefektúry Fukui na Twitteri. "Ak nejaké zbadáte, nepribližujte sa k nim," uviedla polícia. Posledný prípad sa stal v nedeľu a muža s pohryzenou rukou museli ošetriť záchranári.

Mesto sa domnieva, že sériu útokov má na svedomí jediný delfín, ktorý bol prvýkrát spozorovaný na inej pláži v apríli, uviedol pre agentúru AFP Masaki Jasui z oddelenia magistrátu na podporu cestovného ruchu.

"Delfíny nemajú rady, ak sa dotýkame určitých častí ich tela, napríklad špičky nosa a zadnej plutvy," povedal Jasui. Videá zverejnené na Twitteri podľa neho ukazujú, že návštevníci pláže sa pokúšali delfína dotknúť. "Odporúčame návštevníkom, aby sledovali delfína z diaľky, ak na neho narazia," uviedol.

Na pláži už nainštalovali ultrazvukové zariadenie na odplašenie agresívnych živočíchov, informujú miestne médiá. Pribudla tiež tabuľa s varovaním.

Tagy: delfíny
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Baníci v Angole našli najväčší ružový diamant za 300 rokov, Lulo Rose má 170 karátov
<< predchádzajúci článok
ÚŽASNÝ NÁLEZ: Na dne rieky objavili vzácny vrak 400-ročnej lode