Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2021

V Alžírsku vyhlásili trojdňový smútok po úmrtí bývalého prezidentaAlžírsky prezident Abdal Madžíd Tabbún vyhlásil trojdňový smútok za zosnulým bývalým prezidentom Abdalom Azízom Buteflikom, ktorý zomrel v piatok vo veku 84 rokov. Buteflika mal ...Zdieľať
gettyimages 1209104133 676x379 18.9.2021 (Webnoviny.sk) - Alžírsky prezident Abdal Madžíd Tabbún vyhlásil trojdňový smútok za zosnulým bývalým prezidentom Abdalom Azízom Buteflikom, ktorý zomrel v piatok vo veku 84 rokov. Buteflika mal zdravotné ťažkosti od roku 2013, kedy ho postihla mŕtvica.


Štátny smútok je ocenením Buteflikovho pôsobenia počas sedem rokov trvajúcej vojny za nezávislosť krajiny od Francúzska, ktorá sa skončila v roku 1962. Tých, ktorí sa zúčastnili bojov za nezávislosť, považujú v Alžírsku za hrdinov.

Dvadsať rokov trvajúca Buteflikova vláda, ktorá bola poznačená korupciou, sa však skončila neslávne. Moc totiž stratil pre masové pouličné protesty, keď sa opäť chcel uchádzať o post hlavy štátu.

Počas smútku budú v Alžírsku štátne vlajky stiahnuté na pol žrde. Od úmrtia bývalého prezidenta však alžírska televízia nezverejnila jeho fotografie, čo je jasným znakom, že úrady nechcú rozlúčku s Buteflikom preháňať.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Alžírsku vyhlásili trojdňový smútok po úmrtí bývalého prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agentúra na podporu projektov výskumu a vývoja vyčlenila 33 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Riešenie problémov s potravinovými púšťami sa odďaľuje, ZMOS chce dotácie

V Alžírsku vyhlásili trojdňový smútok po úmrtí bývalého prezidenta - diskusné fórum čitateľov