Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. júla 2020

V Austrálii hrozí úplne vyhynutie koál, vedci žiadajú vládu o okamžité riešeniaV austrálskom štáte Nový Južný Wales hrozí koalám do roku 2050 úplné vyhynutie.Zdieľať
V Austrálii hrozí úplne vyhynutie koál, vedci žiadajú vládu o okamžité riešenia

Na základe ročnej štúdie to tvrdí tím odborníkov, ktorí vyzvali vládu, aby zasiahla a ochránila ich habitat. Dodali, že odhad vlády, že v štáte žije 36-tisíc koál, je neaktuálny a nespoľahlivý.

Strata prirodzeného prostredia

Podľa správy, ktorú predložili v utorok, predstavuje najväčšie ohrozenie pre tieto zvieratá práve strata prirodzeného prostredia.

O habitat prišli aj počas požiarov, ktoré začali pustošiť krajinu minulý rok a v niektorých oblastiach zničili až 81 % ich prostredia.

Odborníci takisto s poľutovaním vyhlásili, že kedysi prosperujúca populácia v regióne Pilliga takmer vyhynula ešte pred lesnými požiarmi.

Vedci žiadajú vládu o okamžité riešenia

„Táto správa musí zmeniť situáciu týkajúcu sa koál a ochrániť ich habitat v Novom Južnom Walese,“ vyjadrila sa zástupkyňa odbornej komisie Cate Faehrmann, ktorá spolu s kolegami predstavila 42 odporúčaní na ochranu druhu.

Patria tam napríklad okamžité vládne kroky na ochranu koál a ich prostredia, zlepšenie monitorovacích metód, viac financií pre komunitné ochranárske skupiny či viac stimulov pre farmárov, ktorí chránia pôdu.

Rada pre ochranu prírody v Novom Južnom Walese uviedla, že závery štúdie demonštrujú, že jeden z najikonickejších druhov austrálskych zvierat potrebuje pomoc.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pakistanské aerolinky nemôžu lietať do Európy, piloti podvádzali na skúškach
<< predchádzajúci článok
Video: Peter Cmorik uniká zverejní nový videoklip Lipy

V Austrálii hrozí úplne vyhynutie koál, vedci žiadajú vládu o okamžité riešenia - diskusné fórum čitateľov