Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

01. júla 2020

Pakistanské aerolinky nemôžu lietať do Európy, piloti podvádzali na skúškachEurópska agentúra pre bezpečnosť letectva v utorok oznámila, že pakistanské štátne aerolinky Pakistan International Airlines (PIA) nemôžu po dobu minimálne šesť mesiacov lietať do Európy.Zdieľať
Pakistanské aerolinky nemôžu lietať do Európy, piloti podvádzali na skúškach

Pre zákaz sa rozhodla po tom, čo pakistanský minister pre letectvo odhalil, že takmer tretina pakistanských pilotov podvádzala na skúškach. Agentúra v liste oznamujúcom zákaz uviedla, že je „znepokojená platnosťou pakistanských pilotných preukazov“ a aj tým, že Pakistan „v súčasnosti nie je schopný certifikovať svojich dopravcov a lietadlá a dohliadať na ne v súlade s platnými medzinárodnými normami“.

Hovorca PIA Abdulláh Haíz uviedol, že aerolínie nelietali do Európy pre pandémiu, ale dúfali, že v priebehu najbližších dvoch mesiacov obnovia lety do Osla, Kodane, Paríža, Barcelony a Milána. Škandál s pilotmi im podľa jeho slov „naozaj veľmi škodí“.

Vyšetrovanie májového pádu lietadla PIA, pri ktorom v Karáči zomrelo 97 ľudí, viedlo k odhaleniu, že 260 z 860 pilotov v Pakistane podvádzalo na pilotných skúškach, no Úrad pre civilné letectvo im aj tak vydal oprávnenie. Vláda už medzičasom prepustila štyroch predstaviteľov úradu a zvažuje aj obvinenia z trestného činu.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chceli by ste vyletieť balónom až do vesmíru? O pár rokov sa váš sen môže zmeniť na realitu
<< predchádzajúci článok
V Austrálii hrozí úplne vyhynutie koál, vedci žiadajú vládu o okamžité riešenia

Pakistanské aerolinky nemôžu lietať do Európy, piloti podvádzali na skúškach - diskusné fórum čitateľov