Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. novembra 2023

V Bratislave sa začala Bibliotéka 2023Sprievodné programy pobežia počas celých štyroch dní na piatich literárnych pódiách.Zdieľať
V Bratislave sa začala Bibliotéka 2023

Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka prináša od štvrtka do bratislavskej Incheby domácu aj zahraničnú literárnu tvorbu, knižné novinky, a tiež bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti. V poradí 30. ročník podujatia prezentuje do nedele 12. novembra knižné tituly od vyše 100 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rumunska a z Ukrajiny. Súbežná výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zasa učebné pomôcky, vďaka ktorým bude škola hrou.


Medzi hosťami tohtoročného knižného sviatku je nemecký autor historických detektívok Oliver Pötzsch, ktorý čitateľom hneď v prvý deň festivalu predstaví novinku s názvom Hrobár a dievčina. Ďalším zvučným menom zo zahraničia je ruský autor žijúci vo Švajčiarsku, Michail Šiškin. "Vo svojej novej knihe Moje Rusko: Vojna či mier pátra po skutočnom príbehu Putinovho režimu a invázie na Ukrajinu," približujú organizátori hosťa, ktorý sa návštevníkom Bibliotéky predstaví v sobotu 11. novembra o 17.30 h. V sobotu o 16.30 h upozorňujú aj na besedu s Helen Fieldsovou, autorkou trilerov Dokonalé stopy či Dokonalá korisť.

V programe figurujú aj podujatia určené fanúšikom slovenskej detektívky. Svoje najnovšie knihy osobne predstavia Juraj Červenák, ale aj Václav Neuer či Peter Šloser. Manželia Anton a Andrea Heretikovci budú diskutovať o novinke Smrť ako perspektíva, a tiež o tom, čo potrebujeme vedieť o smrti, aby sme sa jej menej báli. Ako ďalej avizujú organizátori, držiteľka Ceny EÚ za literatúru Svetlana Žuchová predstaví svoju najnovšiu novelu Dni matiek. O svojom diele Postsedliaci bude rozprávať sociálny antropológ Juraj Buzalka.

Sprievodné programy pobežia počas celých štyroch dní na piatich literárnych pódiách.

Bibliotéka aj v tomto roku dala bezplatný priestor na prezentáciu ukrajinských vydavateľstiev a autorov, ktorí sa odprezentujú aj v rámci sprievodného programu. Diskutovať sa bude napríklad o literatúre v čase vojny. Na svoje si prídu tiež najmladší čitatelia prostredníctvom prezentácie detskej literatúry.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatranci majú dôvod na radosť. Cesta slobody medzi Starým Smokovcom a Tatranskými Matliarmi je opravená
<< predchádzajúci článok
Bojnický zámok predstavuje unikátnu výstavu Ešte nenamaľované obrazy slávnych