Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2020

V Británii zavedú prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiachBritské úrady zrejme sprísnia obmedzenia zamerané proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiach. V značnej časti severného Anglicka, vrátane miest Liverpool, Manchester a Sheffield, už platí ...Zdieľať
virus_outbreak_austria_64657 39efa926135f42d5a2a56b6224b78bee 676x488 26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Britské úrady zrejme sprísnia obmedzenia zamerané proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiach. V značnej časti severného Anglicka, vrátane miest Liverpool, Manchester a Sheffield, už platí najvyšší, tretí, stupeň rizika a príslušné opatrenia, vrátane zatvorených krčiem a zákazu stretávania sa ľudí z iných domácností.


Pridať by sa k nim mohli napríklad mesto Warrington v severozápadnom Anglicku či grófstvo Nottinghamshire, s ktorých predstaviteľmi vláda rokuje o možnom zvýšení stupňa rizika.

Spory medzi politikmi


Regionálne rozdiely spôsobujú spory medzi miestnymi politikmi na severe Anglicka a konzervatívnou vládou premiéra Borisa Johnsona. Tá čelí obvineniam z toho, že neurobila dosť na podporu ľudí a podnikov postihnutých miestnymi lockdownami.

Wales, Škótsko a Severné Írsko majú vlastné pravidlá týkajúce sa verejného zdravia. Wales pritom zaviedol najprísnejšie opatrenie, 17-dňový lockdown.

Trojstupňový systém


Vládni vedeckí poradcovia tvrdia, že evidujú náznaky ustupovania nárastu nových prípadov od zavedenia trojstupňového systému obmedzení. Ešte je však skoro na to, aby to bolo isté.

Spojené kráľovstvo má najsmrteľnejšiu epidémiu koronavírusu v Európe, v dôsledku ochorenia COVID-19 tam podľa oficiálnych dát zomrelo takmer 45-tisíc ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Británii zavedú prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitriansky Jaguar Land Rover analyzuje podmienky testovania vo vlastnej réžii
<< predchádzajúci článok
Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra

V Británii zavedú prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu aj v ďalších oblastiach - diskusné fórum čitateľov