Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2024

V dome zabarikádoval 63-ročného muža a vyhrážal sa mu smrťou, situáciu riešil starosta aj políciaTrest odňatia slobody na tri až osem rokov za obmedzovanie osobnej slobody a nebezpečné vyhrážanie hrozí 51-ročnému mužovi, ktorý v pondelok 29. januára zabarikádoval 63-ročného majiteľa v jeho rodinnom dome v ...Zdieľať
gettyimages 138085780 676x451 30.1.2024 (SITA.sk) - Trest odňatia slobody na tri až osem rokov za obmedzovanie osobnej slobody a nebezpečné vyhrážanie hrozí 51-ročnému mužovi, ktorý v pondelok 29. januára zabarikádoval 63-ročného majiteľa v jeho rodinnom dome v obci Juskova Voľa (okres Vranov n/Topľou).


Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž z vonkajšej strany podoprel vchodové dvere kovovou rúrou, dreveným hranolom i paletou a ešte aj kovovým zábradlím, ktoré vytrhol z betónového schodiska. „Týmto konaním obmedzil osobnú slobodu a znemožnil vyjsť z domu mužovi, ktorý v ňom býva,“ uviedla Ligdayová.

Vyhrážal sa mu smrťou


Počas tejto činnosti 51-ročný muž vykrikoval na majiteľa domu a vyhrážal sa mu smrťou. Zavretý muž sa snažil dostať z domu von, no nepodarilo sa mu to.

„Tomuto nezmyselnému počínaniu zabránil až starosta obce, ktorý agresívnemu mužovi dohováral. Nakoniec privolal políciu,“ skonštatovala policajná hovorkyňa.

Hrozí mu až osem rokov za mrežami


Policajná hliadka 51-ročného muža obmedzila na osobnej slobode a skončil v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu okresný vranovský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu obmedzovanie osobnej slobody a z trestného činu nebezpečné vyhrážanie.

Podľa zákona mužovi hrozí, v prípade preukázania viny pred súdom, trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

„Na obvineného bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie,“ dodala Ligdayová.


Zdroj: SITA.sk - V dome zabarikádoval 63-ročného muža a vyhrážal sa mu smrťou, situáciu riešil starosta aj polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž nabúral do rodinného domu. Vodičské oprávnenie nemal, ale 2,8 promile áno
<< predchádzajúci článok
Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska má nového predsedu predstavenstva, je ním Peter Gažík