Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2024

Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska má nového predsedu predstavenstva, je ním Peter GažíkAsociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) má nového ...Zdieľať
hhhh 676x451 30.1.2024 (SITA.sk) - Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) má nového predsedu predstavenstva. Najbližšie dva roky ju povedie generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík.


Ako ATVS informovala v tlačovej správe, Gažíka zvolili členovia ATVS na svojom zasadnutí. Vo funkcii vystriedal generálneho riaditeľa JOJ Group Marcela Gregu, ktorý tento post zastával od roku 2020, ten ale bude v ATVS pôsobiť i naďalej ako člen predstavenstva.

Priority nového predsedu


Gažík medzi svoje priority na čele asociácie radí podporu domácej audiovizuálnej tvorby, a tiež férového a korektného trhového prostredia. Prínos súkromných vysielateľov pre domáci kultúrny a kreatívny priemysel považuje Gažík za podstatnú súčasť slovenského mediálneho prostredia.

„Členovia ATVS podporujú slovenský televízny priemysel. V spolupráci s talentovanými tvorcami a producentmi sa snažíme vytvárať programy, ktoré nielen oslovujú divákov svojou kvalitou, ale zároveň reflektujú bohatú kultúrnu tradíciu Slovenska. Nejde pritom len o finančnú podporu, ale aj rozvoj nových talentov v audiovizuálnom priemysle,“ hovorí nový predseda predstavenstva ATVS.

Kultúrna identita Slovenska


Poukázal tiež na to, že podporou domácej audiovizuálnej produkcie poskytujú súkromní vysielatelia prácu mnohým ľuďom v audiovizuálnom priemysle.

„Veríme, že podpora kreatívneho priemyslu je kľúčová pre udržanie kultúrnej identity Slovenska," vyjadril sa a avizoval, že plánujú naďalej investovať do projektov a iniciatív podporujúcich rozmanitosť audiovizuálnej tvorby.

„Cieľom ATVS je aj naďalej zabezpečovať na Slovensku férové a korektné trhové prostredie a podporovať voľnú hospodársku súťaž v súlade s všetkými platnými pravidlami. ATVS má silnú pozíciu a teším sa na spoluprácu na výzvach, ktorým budeme spoločne čeliť v najbližšom období," uzavrel Gažík.


Zdroj: SITA.sk - Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska má nového predsedu predstavenstva, je ním Peter Gažík © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V dome zabarikádoval 63-ročného muža a vyhrážal sa mu smrťou, situáciu riešil starosta aj polícia
<< predchádzajúci článok
Proces vo vydieračskej kauze Babylon bude pokračovať koncom februára, potrebujú ešte objasniť jednu okolnosť