Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2020

V hotelovom bazéne sa takmer utopil malý chlapec, okolo neho pritom bola aspoň desiatka ľudí (video)V americkom meste Livonia v štáte Michigan sa v hotelovom bazéne takmer utopil dvojročný chlapec, ktorého napokon zachránili dve zdravotné sestry mimo služby, deväťročné dievča a jej stará ...Zdieľať
bazen 676x343 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom meste Livonia v štáte Michigan sa v hotelovom bazéne takmer utopil dvojročný chlapec, ktorého napokon zachránili dve zdravotné sestry mimo služby, deväťročné dievča a jej stará mama.


Prípad sa stal 24. januára, polícia o ňom však informovala až teraz na sociálnej sieti Facebook a zverejnila aj video z bezpečnostnej kamery.

Topiace dieťa si nikto nevšimol


Na záberoch je možné vidieť, že okolo dieťaťa bola asi desiatka ľudí, no nikto z nich si nevšimol, že sa topí.

"Skúšal plávať, skúšal sa dostať do vzpriamenej polohy. Okolo neho sa hrali ľudia. Myslím si, že bol v bezvedomí," uviedol zástupca polície Ron Taig.

Deväťročné dievča videlo ležať nehybné telo na dne bazéna a privolalo starú mamu, ktorá kričala, aby privolali pomoc a skočila do bazéna, z ktorého vytiahla chlapca.

V tom čase sa na mieste nenachádzal plavčík, na čo upozorňovala tabuľa pri bazéne. Dieťa bolo pod hladinou približne štyri minúty.

Dieťa sa podarilo oživiť


Dve ženy, ktoré boli v hoteli na konferencii zdravotných sestier, podali chlapcovi prvú pomoc a oživili ho. Dieťa následne hospitalizovali a v rovnaký deň aj prepustili.

Prípad vyšetruje polícia, ktorá vyzvala rodičov, aby dávali pozor na svoje deti. Štyroch ľudí, ktorí prispeli k záchrane chlapca, nominovali na Livonia Police Department Exceptional Service Award, čo je najvyššie civilné ocenenie tamojšej polície.

National Drowning Prevention Alliance upozornila, že utopenie je najčastejšou príčinou náhodnej smrti u detí vo veku od jedného do štyroch rokov, pričom až v 88 percentách prípadov je pri dieťati aspoň jeden dospelý.
Zdroj: Webnoviny.sk - V hotelovom bazéne sa takmer utopil malý chlapec, okolo neho pritom bola aspoň desiatka ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trápne a zinscenované, reagoval Kiska na video o pozemkoch a podal trestné oznámenie
<< predchádzajúci článok
Policajti rozložili organizovanú skupinu, na predaj drog využívali autá taxislužby (video)

V hotelovom bazéne sa takmer utopil malý chlapec, okolo neho pritom bola aspoň desiatka ľudí (video) - diskusné fórum čitateľov