Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2012

V Moskve sa má stretnúť rekordný počet prívržencov PutinaMOSKVA 23. februára (WEBNOVINY) – Stúpenci ruského premiéra Vladimira Putina sa vo štvrtok majú v Moskve zísť v rekordnom počte viac ako 100-tisíc ľudí. Očakáva sa, že by mohlo ísť o najväčšiu politickú demonštráciu za ...Zdieľať
putin MOSKVA 23. februára (WEBNOVINY) – Stúpenci ruského premiéra Vladimira Putina sa vo štvrtok majú v Moskve zísť v rekordnom počte viac ako 100-tisíc ľudí. Očakáva sa, že by mohlo ísť o najväčšiu politickú demonštráciu za posledné dve desaťročia.


Súčasťou podujatia bude pochod mestom popri rieke Moskva a presun na štadión Lužniki, kde by mala celá akcia vyvrcholiť 90-minútovým programom. Podľa poradcov premiéra by medzi svojich prívržencov mal zavítať aj samotný Putin.

Ten deň pred štvrtkovým štátnym sviatkom venovaným spomienke na úspechy niekdajšej sovietskej Červenej armády vyhlásil, že "nikto by nemal strkať svoj nos do našich záležitosti".

Desiatky tisíc ľudí niekoľkokrát v priebehu posledných dvoch mesiacov vyšli do ulíc Moskvy, aby vyjadrili svoj nesúhlas so situáciou v Rusku a opätovnou prezidentskou kandidatúrou Vladimira Putina. Ten sa bude voľbách vypísaných na 4. marca už po tretí raz uchádzať o prezidentské kreslo, v ktorom bude môcť zotrvať šesť rokov a následne kandidovať opäť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dzurinda sa vyhráža, že Ficovi obúcha Gorilu o hlavu
<< predchádzajúci článok
Dvaja Slováci natočili film o protikomunistických hrdinoch