Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

30. augusta 2019

V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vládyNový smartfón čínskej technologickej firmy Huawei nebude pracovať s aplikáciami spoločnosti Google ako YouTube, Google Maps či Play Store. Dôvodom sú americké obchodné reštrikcie zamerané na čínsku ...Zdieľať
huawei 676x451 30.8.2019  - Nový smartfón čínskej technologickej firmy Huawei nebude pracovať s aplikáciami spoločnosti Google ako YouTube, Google Maps či Play Store. Dôvodom sú americké obchodné reštrikcie zamerané na čínsku spoločnosť.


Informuje o tom v piatok spravodajský portál BBC, podľa ktorého Google oznámil, že vzhľadom na politiku Washingtonu nemôže Huaweiu sprístupniť svoje aplikácie.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v máji zaradila Huawei na čierny zoznam spoločností, s ktorými americké firmy nemôžu obchodovať, pokiaľ na to nemajú licenciu. Spoločnosti následne poskytla výnimky, na základe ktorých môže Huawei nakupovať niektoré americké produkty.

Ich účinnosť Trumpova administratíva viackrát predlžovala, naposledy minulý mesiac. Americkí predstavitelia však licencie pre obchodnú spoluprácu so spoločnosťou Huawei neposkytli, hoci dostali viac ako 130 žiadostí o ich vydanie, informuje BBC.


Zdroj: Webnoviny.sk - V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Prahe zakryli sochu maršala Koneva, chcú ju chrániť pred vandalmi
<< predchádzajúci článok
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Playmobil vo filme a Anna

V novom smartfóne Huawei už Google či Youtube nenájdete, dôvodom sú obchodné obmedzenia americkej vlády - diskusné fórum čitateľov