Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. novembra 2018

V októbri cez portál slovensko.sk odoslali vyše 1,7 milióna správViac ako 1,7 milióna správ bolo odoslaných prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy slovensko.sk v októbri. Vyplýva to zo štatistík Národnej agentúry pre sieťové ...Zdieľať
Foto: Teraz.sk
Bratislava 9. novembra (TASR) - Viac ako 1,7 milióna správ bolo odoslaných prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy slovensko.sk v októbri. Vyplýva to zo štatistík Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Médiá o tom informovala agentúra.


Je to o 104.000 správ viac ako v septembri a zatiaľ ide o najväčší nárast v roku 2018. „Do konca tohto roka by sme sa reálne vedeli priblížiť k 2 miliónom správ,“ uviedol generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka. V októbri agentúra zaevidovala 1,5 milióna vstupov do prostredia e-schránky.

V októbri poslali úrady viac ako milión rozhodnutí a občania a podnikatelia urobili prostredníctvom slovensko.sk viac ako 356.000 podaní. „Aj tieto čísla sú v porovnaní s ostatnými mesiacmi rekordné. V januári to bolo o 100.000 menej v prípade podaní a až o 300.000 menej v prípade rozhodnutí,“ uviedla NASES.

Na poštovom a nespotrebovanom papieri štát aj podnikatelia a občania s aktivovanou schránkou na doručovanie ušetrili za prvých desať mesiacov tohto roka viac ako 37 miliónov eur, z toho 4,4 milióna eur iba za predchádzajúci mesiac, uzavrela agentúra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NEZVRATNÝ OSUD: Streľbu v Las Vegas prežil, útok v Kalifornii už nie
<< predchádzajúci článok
Konateľa Vassal EKO Michala K. je von z väzby, stíhaný je na slobode

V októbri cez portál slovensko.sk odoslali vyše 1,7 milióna správ - diskusné fórum čitateľov