Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

24. júna 2020

V Petržalke odpustia podnikateľom nájomné vo výške viac ako 18-tisíc eurBratislavská mestská časť Petržalka odpustí podnikateľom dlh za nájom, ktorý im vznikol z dôvodu mimoriadnej situácie. Na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili Petržalskí poslanci ...Zdieľať
gettyimages 1130208883 676x451 24.6.2020  - Bratislavská mestská časť Petržalka odpustí podnikateľom dlh za nájom, ktorý im vznikol z dôvodu mimoriadnej situácie. Na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili Petržalskí poslanci odpustenie nájmu 47 žiadateľom v celkovej výške 18 478,9 eura.

Odpustený nájomO odpustenie nájmu mohli požiadať fyzické a právnické osoby, ktoré majú od mestskej časti prenajaté nebytové priestory na účel podnikateľskej činnosti a z dôvodu pandémie zaznamenali pokles tržieb za marec o 10 percent a za apríl o 20 percent.

Mestská časť odpustila žiadateľom 25 až 50 percent z pôvodnej ceny nájmu.

Prísne stanovené podmienky


Požiadať o odpustenie nájmu mohli petržalskí podnikatelia, ktorí spĺňali stanovené podmienky - mali uhradené nájomné do konca februára, splnené daňové a odvodové povinnosti, nemajú finančné záväzky voči mestskej časti a iným inštitúciám.

Žiadateľ musel splniť aj podmienky, že nemal od 13. marca žiaden iný príjem. Výška odpustenej sumy z dlhu sa odvíjala od kategórie podnikateľskej činnosti a od rozsahu obmedzenia vo fungovaní prevádzky.

Pred predložením na zastupiteľstve všetky žiadosti individuálne posudzovala Komisia správy majetku mestskej časti.Zdroj: Webnoviny.sk - V Petržalke odpustia podnikateľom nájomné vo výške viac ako 18-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaliňák s najväčšou pravdepodobnosťou za podpredsedu Smeru-SD kandidovať nebude
<< predchádzajúci článok
Slovensko je podľa Európskej komisie priemerným inovátorom, výkon krajiny sa však zvýšil

V Petržalke odpustia podnikateľom nájomné vo výške viac ako 18-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov