Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. augusta 2020

V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzkyÚrady v Škótsku nariadili zatvorenie barov, kaviarní a reštaurácií v tamojšom meste Aberdeen v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Udialo sa tak ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_14825 4ed4b6718f1641c5a5411b8d608f1e2e 676x444 6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Úrady v Škótsku nariadili zatvorenie barov, kaviarní a reštaurácií v tamojšom meste Aberdeen v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Udialo sa tak po tom, ako v miestnom podniku potvrdili ohnisko s 54 prípadmi ochorenia COVID-19.


Na zozname zavretých prevádzok sa nachádza dovedna 28 barov a reštaurácií, tri golfové kluby a futbalový klub.

Tie dosiaľ navštívilo okolo 200 osôb, ktoré predtým boli taktiež v spomenutom ohnisku nákazy. Návštevníkom mesta odporučili necestovať doň a obyvatelia Aberdeenu by sa nemali vzďaľovať viac ako 8 kilometrov od domova s výnimkou cesty do práce alebo za nevyhnutnými potrebami.

V uliciach mesta posilnia policajné hliadky. Tie budú monitorovať, či ľudia dodržiavajú opatrenia. Účinnosť nariadení po týždni prehodnotia a v prípade potreby predĺžia na ďalšie obdobie.


Zdroj: Webnoviny.sk - V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Drucker si nevie predstaviť spoluprácu s niektorými členmi Pellegriniho strany, spomenul dve mená
<< predchádzajúci článok
Hirošima a Nagasaki majú byť varovaním, pápež František vyzýva k „odloženiu“ jadrových zbraní

V škótskom Aberdeene našli početné ohnisko koronavírusu, zatvorili viaceré prevádzky - diskusné fórum čitateľov