Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. apríla 2023

V tíme Slovákov v príprave na MS 2023 pribudli útočníci Chromiak a Jedlička, vypadol zranený obranca GolianV kádri slovenskej seniorskej hokejovej reprezentácie v príprave na májové majstrovstvá sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige pribudli v stredu útočníci Martin Chromiak ...Zdieľať
hlinka_gretzky_cup_hockey_29674 c40ad0a0d5f24fe9adee2184a1fedc7b 1 676x453 26.4.2023 (SITA.sk) - V kádri slovenskej seniorskej hokejovej reprezentácie v príprave na májové majstrovstvá sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige pribudli v stredu útočníci Martin Chromiak s Marošom Jedličkom a opustil ho obranca Andrej Golian, ktorý si počas utorňajšieho tréningu zlomil kostičku v pravom zápästí.

Golian ani Čerešňák si nezahrajú


"Veľmi nás to mrzí. Nikdy nechcete, aby sa hráč zranil, tobôž nie v tréningu. Andrej sa prezentoval dobrými výkonmi, drel a mal veľkú šancu prepracovať sa na majstrovstvá sveta. Žiaľbohu, stalo sa. Je nám to ľúto," informoval Peter Frühauf, asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsaya, pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Okrem Goliana nepôjde na MS 2023 ani ďalší obranca Peter Čerešňák, ktorého tiež trápia zdravotné problémy.

Očakávané zmeny v nominácii


Dávid Mudrák nahradil v utorok v obrane chorého Mária Grmana, s tímom už trénovali v Trenčíne aj ďalší obrancovia Patrik Koch so Samuelom Kňažkom a útočník Pavol Regenda. V budúcom týždni by mal pribudnúť útočník Miloš Kelemen z klubu zámorskej NHL Arizona Coyotes.

"Oficiálne ho ešte nemôžeme potvrdiť, doťahujeme posledné detaily v administratívnom procese. Ak však pôjdu veci hladko, budúci utorok by sme ho mohli privítať na tréningu," uviedol Frühauf.

Otázny je zatiaľ príchod útočníka Adama Ružičku a obrancu Martina Fehérváryho z klubov zámorskej NHL Calgary Flames, resp. Washington Capitals. Ďalšie zmeny v nominácii sa už neočakávajú. Slováci odohrajú koncom tohto týždňa dva prípravné duely proti Nemcom - v piatok v Žiline (17.30 h) a v sobotu v Trenčíne (14.30 h).


Súčasný káder slovenskej reprezentácie hokejistov pred prípravnými zápasmi proti Nemecku (zdroj: SZĽH):

Brankári: Samuel Hlavaj, Šimon Latkóczy, Matej Tomek, Stanislav Škorvánek
Obrancovia: Michal Beňo, František Gajdoš, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák
Útočníci: Jozef Baláž, Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Martin Faško-Rudáš, Adrián Holešinský, Marek Hrivík, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Martin Chromiak, Maroš Jedlička
Zdroj: SITA.sk - V tíme Slovákov v príprave na MS 2023 pribudli útočníci Chromiak a Jedlička, vypadol zranený obranca Golian © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident IIHF Luc Tardif verí, že hráči z NHL budú po dvanásťročnej pauze opäť hrať na olympiáde v Taliansku
<< predchádzajúci článok
Jeden má problémy s nevyrovnanosťou výkonov, druhého zrážajú zranenia. Ružička ani Pospíšil nemali ideálnu sezónu