Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

03. augusta 2020

V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného



V ugandskej rezervácii sa narodila samička nosorožca tuponosého južného (Ceratotherium simum simum). Nový prírastok, ktorý dostal meno Rhoda, tak zvýšil počet týchto živočíchov v Ziwa Rhino Sanctuary na 31. ...



Zdieľať
gettyimages 999111928 676x451 3.8.2020  - V ugandskej rezervácii sa narodila samička nosorožca tuponosého južného (Ceratotherium simum simum). Nový prírastok, ktorý dostal meno Rhoda, tak zvýšil počet týchto živočíchov v Ziwa Rhino Sanctuary na 31. Narodenie prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter potvrdila nadácia Rhino Fund Uganda, ktorá uviedla, že mláďa aj matka Laloyo sú v poriadku.


Nosorožce tuponosé, ktorého poddruhy sú južný a severný (Ceratotherium simum cottoni), do 80. rokov v Ugande vo voľnej prírode vyhubili. Ich počet sa však zvýšil po zavedení chovného programu v roku 2006, informujú miestne médiá.



Na rozdiel od nosorožcov tuponosých severných nie sú ich južní príbuzní ohrození. Ich počet však klesol v dôsledku pytliactva.


Zdroj: Webnoviny.sk - V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Notre-Dame začali s čistením obrovského organu, rozoznieť by sa opäť mohol približne o štyri roky
<< predchádzajúci článok
Video: Mafia Corner a Stefi oprášili repete!

V ugandskej rezervácií sa narodilo vzácne mláďa nosorožca tuponosého južného - diskusné fórum čitateľov