Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    Tenis

26. septembra 2005

Väčšia športová udalosť u nás nebolaRozhovor so slovenskou jednotkou Dominikom HrbatýmZdieľať
Ako ste spali po piatkovej prehre a vo vedomí, že dnes môžete rozhodnúť o historickom postupe Slovenska do Davisovho pohára?
- Zle sa mi spalo. No vedel som, že ide o dôležitý moment, no keď budem hrať dobre, je šanca na víťazstvo. Zo začiatku som bol stresovaný, no sústredil som sa a snažil som sa hrať to, čo viem a vyšlo to.
Kam radíte toto víťazstvo vo svojej kariére?
- Tímová a individuálna súťaž nie je porovnateľná. V súťaži družstiev máme s Karolom Kučerom obidva tituly, Hopmanov pohár a sme majstri sveta, no Davisov pohár nám ešte chýbal.
Čo znamená postup do finále?
- Väčšia športová udalosť na Slovensku ešte nebola. Dá sa to porovnať s MS vo futbale, televízia to bude vysielať do množstva krajín. Postup ukazuje, že ako jednotlivci nemusíme byť najlepší, no ako tím môžeme byť. Tento náš úspech je zároveň motiváciou pre iné športy.
Ako oslávite postup?
- Presne ešte neviem, no bude zábava v hoteli Set, potom možno vyrazíme do mesta na diskotéku.
Na Argentínu sme pripravili rýchly povrch, čo prichystáte na finále proti Chorvátom?
Nielen Ljubičič, ale i Ančič má vynikajúci servis, takže určite bude treba na nich niečo pomalšie. Hoci v Amerike vyhrali aj na takom povrchu. Budeme si musieť zvoliť taký povrch, ktorý bude vyhovovať predovšetkým nám.
Semifinále v NTC bolo beznádejne vypredané, finále údaje budeme musieť hrať v hale s väčšou kapacitou.
- Medzinárodný tenisový zväz má údajne túto požiadavku, takže to zrejme bude na zimnom štadióne, i keď by sme radšej ostali v NTC. V každom prípade by sa niekde mohla namontovať veľká obrazovka, aby, stretnutie mohlo sledovať viac fanúšikov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Finále som rozhodne nečakal
<< predchádzajúci článok
Prvýkrát sme vo finále Davisovho pohára!

Väčšia športová udalosť u nás nebola - diskusné fórum čitateľov