Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2019

Väzenská a justičná stráž organizuje seminár o väzňoch:Šanca na návrat



Na archívnej snímke budova Nápravnovýchovného ústavu v Leopoldove.



Zdieľať
Na archívnej snímke budova Nápravnovýchovného ústavu v Leopoldove. Foto: TASR - Štefan Puškáš
Bratislava 14. januára (TASR) - Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) organizuje 16. až 18. januára v Bratislave pracovný seminár s medzinárodnou účasťou v rámci národného projektu Šanca na návrat, ktorého cieľom je u väzňov znížiť riziká sociálneho vylúčenia a zvýšiť kompetencie pri uplatnení sa na trhu práce. TASR o tom informoval riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž.


"V rámci semináru bude prezentovaný národný projekt a dobrá prax v obdobných domácich a zahraničných programoch, projektoch alebo nástrojoch, týkajúcich sa penitenciárnej a postpenitenciárnej starostlivosti. Súčasťou podujatia bude aj workshop na tému 'Prepojenie penitenciárnej a postpenitenciárnej starostlivosti', ktorý sa zameria prioritne na otázky 'Na akej kvalitatívnej úrovni fungujú a sú vzájomne prepojené penitenciárna a postpenitenciárna starostlivosť', ďalej 'Aké sú najčastejšie dôvody zlyhania odsúdených a systému po prepustení z výkonu trestu odňatia slobody?' a iné," povedal Baláž.

Národný projekt Šanca na návrat realizuje ZVJS spoločne s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky s podporou Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje 2014 – 2020.

"Hlavným cieľom projektu je u osôb vo výkone trestu odňatia slobody znížiť riziká sociálneho vylúčenia a zvýšiť kompetencie pri uplatnení sa na trhu práce, teda znižovanie rizikových a posilňovanie protektívnych faktorov vo vzťahu k recidíve trestnej činnosti a eliminácia sociálnej exklúzie osôb prepustených z výkonu trestu. Projekt obsahuje rôzne aktivity a bude využívať aktívnu participáciu expertov z praxe a akademického prostredia. Jeho súčasťou je vytvorenie a pilotné overenie uceleného integrovaného systému prístupu k odsúdeným a ich blízkemu okoliu, vytvorenie štandardizovaných individuálnych prístupov podľa určených parametrov, príprava odsúdených na podmienky po prepustení (ubytovanie, zamestnanie, financie, vzťah k blízkym a pod.)," dodal Baláž.









Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Predsedom vlády Arménska sa stal Nikol Pašinjan
<< predchádzajúci článok
Investíčna klíma sa podľa analytikov v Európe vlani zlepšovala