Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2019

Predsedom vlády Arménska sa stal Nikol PašinjanNikola Pašinjan, archívna snímka.Zdieľať
Nikola Pašinjan, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Jerevan 14. januára (TASR) - Arménsky prezident Armen Sarkisjan v pondelok podpísal výnos o vymenovaní Nikola Pašinjana za predsedu vlády. S odvolaním sa na prezidentskú kanceláriu o tom informovala agentúra TASS.


Prezidentská kancelária vo svojom vyhlásení spresnila, že prezident postupoval v súlade s ústavou. Podľa nej politická strana, ktorá získala v parlamente absolútnu väčšinu, nominuje kandidáta na post predsedu vlády, ktorý je potom do funkcie vymenovaný automaticky, výnosom hlavy štátu.

Ako uviedla agentúra DPA, 43-ročný Pašinjan zastával funkciu predsedu arménskej vlády od mája 2018, keď sa k moci dostal po veľkých protestoch, ktoré viedli k pádu dlhoročného premiéra Serža Sarkisjana. Pašinjan žiadal predčasné voľby, aby získal kontrolu v parlamente, v ktorom dominovali jeho politickí nepriatelia.

Pašinjanom vedený centristický blok Môj krok získal v predčasných voľbách, ktoré sa konali v decembri 2018, 60 percent voličských hlasov a tým aj parlamentnú väčšinu. Pašinjan a jeho vláda tak môžu presadzovať svoj programom zameraný na hospodárske reformy či boj s korupciou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa farmárov a potravinárov EÚ sa treba vyhnúť brexitu bez dohody
<< predchádzajúci článok
Väzenská a justičná stráž organizuje seminár o väzňoch:Šanca na návrat

Predsedom vlády Arménska sa stal Nikol Pašinjan - diskusné fórum čitateľov