Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. mája 2021

Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizónyNárodný park Veľký kaňon v americkej severnej Arizone spúšťa netradičnú lotériu. Pre šťastlivcov je pripravené ocenenie v podobe možnosti poľovať na bizóny, ktoré sa pohybujú v parku. Očakáva sa, že ...Zdieľať
gettyimages 867549942 676x451 2.5.2021  - Národný park Veľký kaňon v americkej severnej Arizone spúšťa netradičnú lotériu. Pre šťastlivcov je pripravené ocenenie v podobe možnosti poľovať na bizóny, ktoré sa pohybujú v parku. Očakáva sa, že do súťaže sa prihlásia tisíce ľudí z celých Spojených štátov, z ktorých napokon vyberú dvanástich.


Odstrel zvierat vážiacich až tonu by sa mal uskutočniť na jeseň. Každý z dvanástich poľovníkov si bude môcť vziať so sebou podporný tím. Pred začiatkom lovu bude musieť preukázať odbornosť v oblasti strelných zbraní.

Predstavitelia Veľkého kaňonu tvrdia, že bizóny čoraz častejšie ničia archeologické náleziská, vytvárajú hlboké jamy na lúkach a narúšajú rybníky. V oblasti žije asi 300 až 500 bizónov. Park chce znížiť ich populáciu na dvesto.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizóny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chiki Liki Tu-a: Alternatívne a jazzrockové kapely boli naše vzory
<< predchádzajúci článok
Holandskí seniori ako prví v Európe testujú dom, ktorý je celý vyrobený 3D tlačou

Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizóny - diskusné fórum čitateľov