Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2022

Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej šiestich ľudí (foto+video)aktualizované 4. júla 2022, 12:23 Najmenej šesť ľudských životov si vyžiadal kolaps ľadovca na hore Marmolada v talianskych Alpách. Ako informuje ...Zdieľať
italy_glacier_hikers_killed_38795 a3da2752f9db4f85b6846ce7f5b63cce 676x507 4.7.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 4. júla 2022, 12:23


Najmenej šesť ľudských životov si vyžiadal kolaps ľadovca na hore Marmolada v talianskych Alpách. Ako informuje spravodajský web BBC, ľudia prišli o život po tom, ako ich strhla lavína, ktorú vyvolalo spomenuté zrútenie ľadovca. Podľa záchranárov utrpelo zranenia ďalších deväť osôb.

Pátranie po nezvestných pokračuje


Pokračuje tiež pátranie po nezvestných osobách. BBC informovalo o 19 ľuďoch. Podľa agentúry AP zostalo na parkovisku pod horou 16 automobilov, pričom úrady sa snažia identifikovať nezvestných podľa poznávacích značiek. Nie je však známe, koľko vozidiel mohlo patriť identifikovaných obetiam alebo zraneným.

Príčina zatiaľ nie známa


Príčina kolapsu ľadovca, ktorý sa po odtrhnutí rútil dolu svahom rýchlosťou približne 300 kilometrov za hodinu, zatiaľ nie je známa. Ako pravdepodobný faktor sa však uvádzala vlna horúčav, ktorá už v máji zachvátila Taliansko a priniesla so sebou na začiatok leta mimoriadne vysoké teploty aj vo zvyčajne chladnejších Alpách. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky bbc.com.
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej šiestich ľudí (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič Peugeotu prešiel do protismeru a spôsobil čelnú zrážku, vyžiadala si jednu obeť aj zranené deti (foto)
<< predchádzajúci článok
Medziľudské vzťahy dostali v predchádzajúcich dvoch rokoch ťažkú ranu. Pandémia ich zasiahla viac než vojna