Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. augusta 2020

Verejné toalety v Tokiu majú priesvitné steny, za technológiou stojí oceňovaný architekt Šigeru BanV japonskom Tokiu inštalovali dve verejné toalety s priehľadnými stenami. Vonkajšie steny toaliet majú vrstvu skla, ktoré je počas napojenia na elektrický prúd číre. Keď niekto zamkne zvnútra dvere, vypne sa ...Zdieľať
tokio_wc 676x454 29.8.2020  - V japonskom Tokiu inštalovali dve verejné toalety s priehľadnými stenami. Vonkajšie steny toaliet majú vrstvu skla, ktoré je počas napojenia na elektrický prúd číre. Keď niekto zamkne zvnútra dvere, vypne sa elektrina a vďaka špeciálnemu filmu dovnútra cez sklo už nie je vidno. Keď sa vo vnútri nikto nenachádza, cez steny presvitá zelené, žlté či oranžové svetlo.


Takzvané priehľadné toalety otvorili tento mesiac a navrhol ich oceňovaný architekt Šigeru Ban pre projekt spoločnosti Nippon Foundation, ktorá prerobila celkovo 17 verejných WC v regióne.

Cieľom bolo sprístupniť ich každému, bez ohľadu na pohlavie, vek alebo zdravotné postihnutie. Zástupcovia spomínanej organizácie vyhlásili, že chcú vytvoriť spoločnosť, v ktorej si všetci navzájom pomáhajú.

"Keď som sa o tom po prvý raz dopočula, bola som trocha nervózna, či to bude fungovať. Nebude sa niekto snažiť pozerať dovnútra? No myslím si, že je to skôr o zábave," uviedla cestovateľská blogerka z Argentíny Cecilia Lopez.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Verejné toalety v Tokiu majú priesvitné steny, za technológiou stojí oceňovaný architekt Šigeru Ban © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Elon Musk predstavil ošípanú Gertrúdu, ktorej do mozgu implantovali čip (video)
<< predchádzajúci článok
Zomrel herec Chadwick Boseman, predstaviteľ Čierneho pantera sa dožil 43 rokov

Verejné toalety v Tokiu majú priesvitné steny, za technológiou stojí oceňovaný architekt Šigeru Ban - diskusné fórum čitateľov