Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2021

Vetrák navrhuje zriadiť komisiu, ktorá by posudzovala využitie financií z rezervy premiéraKoaličný poslanec Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) navrhuje zriadiť poradný orgán predsedu vlády v podobe komisie, ktorá by posúdila využitie ...Zdieľať
milan vetrak 676x508 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - Koaličný poslanec Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) navrhuje zriadiť poradný orgán predsedu vlády v podobe komisie, ktorá by posúdila využitie finančných prostriedkov z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR. Komisia by mala svoje rozhodnutie prezentovať ešte predtým, ako o využití financií z rezervy rozhodne samotný premiér.


Vyplýva to z novely zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, ktorej cieľom je podľa Vetráka zabezpečiť transparentnosť využívania rozpočtových prostriedkov z rezervy predsedu vlády.

„Obdobné poradné orgány majú zriadené všetci členovia vlády SR a dokonca aj niektorí vedúci orgánov štátnej správy, ktorí rozhodujú o poskytnutí dotácií z prostriedkov štátneho rozpočtu,“ odôvodnil koaličný poslanec.

Dodal, že návrh zákona nemá vplyv na rozpočet verejnej správy a je v súlade s Ústavou SR, ústavnými zákonmi a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi SR.

Parlament by mal o novele rokovať na schôdzi, ktorá sa začína v utorok 26. januára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vetrák navrhuje zriadiť komisiu, ktorá by posudzovala využitie financií z rezervy premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden chce pomôcť Strednej Amerike štyrmi miliardami dolárov, tvrdí mexický prezident
<< predchádzajúci článok
Naď očakáva ďalšie odhalenia v trestnoprávnych kauzách, malo by ísť o aktivity rôznych politikov

Vetrák navrhuje zriadiť komisiu, ktorá by posudzovala využitie financií z rezervy premiéra - diskusné fórum čitateľov