Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2023

Viac ako polovica Ukrajincov v Česku zažila verbálne útoky, terčom agresie sú viac ženy ako mužiViac ako polovica ukrajinských utečencov v Českej republike zažila verbálny útok pre svoj pôvod. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje český portál Vinegret.cz.Zdieľať
poland_russia_ukraine_war_26725 86da4916c5034da1bb1211e1bfb614f3 676x418 25.9.2023 (SITA.sk) - Viac ako polovica ukrajinských utečencov v Českej republike zažila verbálny útok pre svoj pôvod. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje český portál Vinegret.cz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa prieskumu agentúry PAQ Research 57 percent oslovených utečencov z Ukrajiny v Česku uviedlo, že boli terčom slovných útokov pre svoj pôvod a 5 percent sa vyjadrilo, že boli terčom fyzickej agresie.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že verbálny útok zažili hlavne Ukrajinci vo veku do 40 rokov (62 %). Straší ľudia sú terčom agresie menej často (30 %). Častejšie sú pritom terčom agresie ženy ako muži. Verbálne útoky zažilo až 67 percent Ukrajincov zamestnaných v sektore služieb.

Česká vláda plánuje predlžiť štatút ochrany pre ukrajinských utečencov do konca marca 2025. Zároveň však krajina sprísňuje podmienky pomoci utečencom z Ukrajiny v snahe zredukovať rozpočtové výdavky.


Zdroj: SITA.sk - Viac ako polovica Ukrajincov v Česku zažila verbálne útoky, terčom agresie sú viac ženy ako muži © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šeliga obvinil Žilinku, že namiesto vysvetľovania podozrení utiekol na dovolenku (video)
<< predchádzajúci článok
Aplikácia MEDDI app od českej spoločnosti MEDDI hub a.s. spĺňa európske a slovenské štandardy