Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

26. júna 2020

Viber končí s Facebookom, dôvodom je šírenie nenávisti a zneužívanie osobných údajov používateľovKomunikačná aplikácia Rakuten Viber preruší všetky obchodné vzťahy s Facebookom. Z aplikácie odstránia všetok obsah z Facebooku, Facebook SDK a GIPHY. Dôvodom je porušovanie ochrany osobných údajov a ...Zdieľať
gettyimages 1209693436 676x405 26.6.2020  - Komunikačná aplikácia Rakuten Viber preruší všetky obchodné vzťahy s Facebookom. Z aplikácie odstránia všetok obsah z Facebooku, Facebook SDK a GIPHY. Dôvodom je porušovanie ochrany osobných údajov a neschopnosť zamedziť šíreniu nenávistnej rétoriky zo strany Facebooku. Aplikácia tak chce chrániť svoju viac ako jednu miliardu používateľov.

Viber končí s FacebookomRakuten Viber tiež ukončí všetky kampane na Facebooku a pripojí sa tak k rastúcemu hnutiu #StopHateForProfit, ktoré má za cieľ bojkot technologického obra.

V rámci protestov proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, ktoré sa odohrávajú v USA, sa spojilo šesť organizácií, medzi nimi Liga proti hanobeniu (ADL) a Národná asociácia pre pokrok ľudí farebnej pleti (NAACP), ktoré vyzvali na zastavenie reklamných kampaní na Facebooku v priebehu celého júla z dôvodu neschopnosti Facebooku obmedziť šírenie nenávistnej rétoriky.

Facebook zneužil osobné údaje


Pre Viber je neschopnosť Facebooku zamedziť tomuto trendu ďalším problémom v rade tých, ktoré nadväzujú na prípady ako škandál Cambridge Analytica, keď došlo k zneužitiu osobných údajov 87 miliónov používateľov súkromnou firmou.

Výsledkom je rozhodnutie, že aplikácia posunie kampaň #StopHateForProfit ešte o krok ďalej a preruší všetky obchodné styky s Facebookom.

Platforma zašla príliš ďaleko


"Facebook naďalej ukazuje, že nerozumie svojej úlohe v dnešnom svete. Od zneužitia osobných dát, cez nedostatočnú bezpečnosť komunikácie, až po neschopnosť pristúpiť k potrebným krokom, ktoré by ochránili verejnosť od nenávistnej rétoriky, zašiel Facebook príliš ďaleko. Nie sme ten, kto rozhoduje o pravde, ale to, že ľudia trpia kvôli šíreniu nebezpečného obsahu, je skutočnosť a spoločnosti k tomu musia zaujať jasné stanovisko," vyjadril sa v tejto súvislosti výkonný riaditeľ Viberu Djamel Agaoua.

Kroky potrebné na odstránenie všetkého obsahu Facebooku by mali podľa očakávania dokončiť do začiatku júla 2020. Propagáciu alebo akékoľvek ďalšie aktivity na Facebooku zastavili s okamžitou platnosťou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Viber končí s Facebookom, dôvodom je šírenie nenávisti a zneužívanie osobných údajov používateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
My sme les žiada vládu, aby zastavila výstavby vo všetkých národných parkoch na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevky

Viber končí s Facebookom, dôvodom je šírenie nenávisti a zneužívanie osobných údajov používateľov - diskusné fórum čitateľov