Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

26. júna 2020

Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevkySociálna sieť Facebook upozorní používateľov, ak budú v rámci nej zdieľať príspevky, ktoré sú staršie ako 90 dní. ...Zdieľať
gettyimages 1190654842 676x451 26.6.2020 - Sociálna sieť Facebook upozorní používateľov, ak budú v rámci nej zdieľať príspevky, ktoré sú staršie ako 90 dní. Cieľom novinky je bojovať proti dezinformáciám. Ľudia, ktorým sa takéto upozornenie ukáže, majú možnosť vrátiť sa späť alebo pokračovať so zdieľaním, aj keď vedia, že daný obsah nie je aktuálny. Informuje o tom portál TechCrunch.

Riešenie pri šírení dezinformáciíFacebook uznal, že staré správy vytrhnuté z pôvodného kontextu zohrávajú rolu pri šírení dezinformácií.

Najmä spravodajskí vydavatelia podľa neho vyjadrujú obavy o starých správach, ktoré sa objavujú a navodzujú predstavu, že sú nové.

Aktuálnosť článkov je dôležitá


"Náš vnútorný prieskum za niekoľko posledných mesiacov zistil, že aktuálnosť článku je dôležitou súčasťou kontextu, ktorý ľuďom pomáha pri rozhodovaní sa o tom, čo čítať, čomu dôverovať a čo zdieľať," vysvetlil v blogu o novej funkcii viceprezident Facebooku pre Novinky a Príbehy John Hegeman.

Spoločnosť zvažuje aj ďalšie upozornenia, ktoré by mali prispieť k obmedzeniu dezinformácií.

Takými by mali byť napríklad aj vyskakovacie okná pre príspevky o ochorení COVID-19, ktoré by poskytovali kontext o ich zdrojoch a používateľov by odkazovali na zdroje z oblasti verejného zdravotníctva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viber končí s Facebookom, dôvodom je šírenie nenávisti a zneužívanie osobných údajov používateľov
<< predchádzajúci článok
Astronómovia objavili pri neďalekej hviezde novú planétu, AU Mic b je približne veľká ako Neptún

Facebook prišiel s novinkou, používateľov bude upozorňovať na neaktuálne príspevky - diskusné fórum čitateľov