Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. apríla 2019

VIDEO: A. Danko chce disciplinárne stíhať M. PoliačikaPodľa Danka Poliačik nezvládol emócie. Avizoval tiež, že dá podnet na disciplinárne konanie. Na margo slov, ktoré Poliačik použil, Danko uviedol, že nepatria na pôdu NR SR.Zdieľať
Na snímke predseda NR SR Andrej Danko (SNS) počas rokovania 43. schôdze NR SR 3. apríla 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian
 
Bratislava 3. apríla  - Predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko chce disciplinárne stíhať poslanca Martina Poliačika (nezaradený). Počas stredajšieho (3. 4.) rokovania ho Danko vykázal zo sály. Ako dôvod uviedol opätovné používanie expresívnych slov.


"Upozornil som ho včera, upozornil som ho dnes. Musel som použiť najsilnejší inštitút, ktorý mi rokovací poriadok umožňuje, a to je vykázanie zo sály," povedal Danko s tým, že v minulosti túto možnosť využil len raz.Podľa Danka Poliačik nezvládol emócie. Avizoval tiež, že dá podnet na disciplinárne konanie. Na margo slov, ktoré Poliačik použil, Danko uviedol, že nepatria na pôdu NR SR. "Pokiaľ sa mi dovtedy ospravedlní, som pripravený disciplinárne ďalej nekonať," povedal s tým, že nie je zástancom podobných nástrojov a radšej si veci s ľuďmi vysvetlí. Zdôraznil, že za svojím rozhodnutím vykázať Poliačika z rokovacej siene si stojí.

Poliačik ako dôvod, pre ktorý ho Danko vykázal z rokovania, uviedol to, že ho pri uvedení zákona v pléne oslovil "vážený, snáď už čoskoro dosluhujúci, predseda parlamentu". Tvrdí, že vykázaním zo sály mu znemožnil vystúpiť v rozprave k zákonu, ktorý mu "predseda parlamentu ukradol". "Toto považujem za zneužitie právomocí," dodal s tým, že si ešte pozrie rokovací poriadok a zváži podanie trestného oznámenia.Na margo expresívnych slov povedal, že Danka neoznačil za chrapúňa. "Ja som včera povedal, že bez súhlasu predkladateľov zákona zobrať zákon a presunúť ho na koniec schôdze je chrapúnstvo. A povedal som, že takýmto spôsobom sa správa iba chrapúň," reagoval.

Poliačik tvrdí, že si ctí rokovací poriadok a v momente, ako ho Danko vykázal zo siene, odišiel. Odmieta však rešpektovať človeka, ktorý podľa jeho slov kradne cudzie zákony a nespráva sa v súlade s poslaneckou morálkou. "Odmietam takú prax, aby niekto porušoval pravidlá, robil si, čo chcel, a aby sme mu nemohli povedať, že hádam už čoskoro na svojej stoličke skončí," dodal.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Andrej Danko sa v Rusku stretol so šéfom Dumy (13. 2. 2019)
 A. DANKO: SNS SA PRIKLÁŇA K VEREJNEJ VOĽBE KANDIDÁTOV NA SUDCOV ÚS (11. 2. 2019)
 SaS upozorňuje prokuratúru na Dankov výrok o cigánočke (27. 1. 2019)
 SNS nepostaví do prezidentských volieb žiadneho kandidáta (27. 1. 2019)
 KOMISIA UMB ZVEREJNILA VÝSLEDOK PRESKÚMANIA RIGORÓZNYCH PRÁC (11. 1. 2019)
 VIDEO: Andrej Danko zostáva predsedom parlamentu (21. 11. 2018)
 Mimoriadna schôdza sa skončila, opozícia s odvolaním Danka neuspela (21. 11. 2018)
 Danko: Chcel som si byť istý úplnosťou materiálov pri rigoróznej práci (10. 11. 2018)
 A. DANKO: DÁVAM K DISPOZÍCII SVOJU RIGORÓZNU PRÁCU V KNIŽNICI UMB (6. 11. 2018)
 A. Danko: Z Kotlebu sa smejú aj v Rusku a Srbsku (10. 10. 2018)nasledujúci článok >>
V Severnom Macedónsku sa zrútilo lietadlo. Hlásia mŕtvych
<< predchádzajúci článok
Mercedes Benz otvoril neďaleko Moskvy svoj prvý závod v Rusku

VIDEO: A. Danko chce disciplinárne stíhať M. Poliačika - diskusné fórum čitateľov