Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

09. septembra 2014

Video: Apple predstavil nové väčšie iPhony 6, šialenstvo sa začaloŠéf Applu Tim Cook predstúpil pred publikum, aby mu predstavil novinky z dielne technologického gigantu.Zdieľať
Šéf Applu Tim Cook predstúpil pred publikum, aby mu predstavil novinky z dielne technologického gigantu. Foto: TASR/AP
 
Cupertino 9. septembra (TASR) - Apple stavia v konkurenčnom boji na trhu s inteligentnými telefónmi na iPhone s výrazne väčším displejom. Koncern dnes podľa očakávania predstavil dva nové modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus so 4,7- respektíve 5,5-palcovým displejom (12 a 14 centimetrov). Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.


"Sú väčšie, sú oveľa väčšie," uviedol šéf predaja Apple Phil Schiller na prezentácii v sídle spoločnosti v kalifornskom meste Cupertino.

Konkurenčné smartfóny s operačným systémom Android majú väčšie displeje už dlho. Apple sa dlho bránil tomuto trendu. Koncern to zdôvodňoval horšou kvalitou obrazu na väčších displejoch rovnako ako nevyhnutnosťou jednoduchého ovládania telefónu jednou rukou.

Fotogaléria k článkuViceprezident pre www marketing Phil Schiller predstavuje hovorí o funkciách, ktoré iPhone 6 má Foto: TASR/AP
 
Nový iPhon 6

Nový iPhon 6

Nový iPhon 6

Apple hodinky

Apple hodinky


Nové iPhony sú so 6,9 milimetra a 7,1 milimetra o niečo tenšie ako predchádzajúci iPhone 5s. Procesor A8 má byť o 25 % rýchlejší a baterka by mala mať výrazne väčšiu výdrž. Väčší iPhone má rozlíšenie 1920 x 1080 bodov.

Koncern tiež predstavil platobný systém Apple Pay, ktorý umožňuje platenie novým iPhonom 6. Podľa očakávania využíva štandard NFC. Apple zdôraznil, že nebude zbierať žiadne údaje týkajúce sa napríklad kde, čo a za koľko užívateľ služby nakúpil. Apple uviedol ako partnerov veľkých prevádzkovateľov platobných kariet, ako sú Mastercard, Visa a American Express rovnako ako viacero amerických bánk.Apple okrem toho predstavil dlho očakávané inteligentné hodinky. Je to prvý nový produkt koncernu, odkedy na jeho čele stojí Tim Cook. "Veríme, že tento prístroj redefinuje, čo ľudia očakávajú od tejto kategórie výrobkov," uviedol na prezentácii Cook. Apple vzhľadom na malý displej vyvinul úplne nové ovládanie. Hodinky majú okrem iného zbierať informácie o zdravotnom stave užívateľa a ukazovať krátke správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Apple predstavil nový tablet Pad Air (23. 10. 2013)
 Apple má problémy v Nemecku a v Číne. (11. 12. 2011)
 Vydavateľstvá a Apple vyšetrujú pre možné monopolné praktiky (6. 12. 2011)
 Výsledky Apple nenaplnili očakávania (19. 10. 2011)
 Za prvé tri dni predal Apple vyše štyri mil. kusov iPhone 4S (17. 10. 2011)
 Samsung podáva na Apple ďalšie žaloby (17. 10. 2011)
 Samsung žaluje Apple v Austrálii (19. 9. 2011)
 Apple žaluje Samsung v Japonsku pre porušenie patentov (8. 9. 2011)
 Holandský súd zakázal predaj niektorých telefónov Samsungu (25. 8. 2011)
 Apple a Nokia urovnali vzájomný spor o patenty (14. 6. 2011)nasledujúci článok >>
Dokonalý svet, po ktorom všetci bažia
<< predchádzajúci článok
SND uvedie v jubilejnej sezóne 18 premiér

Video: Apple predstavil nové väčšie iPhony 6, šialenstvo sa začalo - diskusné fórum čitateľov