Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. septembra 2011

Apple žaluje Samsung v Japonsku pre porušenie patentov


Tagy: Samsung Apple

Americká technologická spoločnosť Apple Inc žaluje juhokórejského konkurenta Samsung Electronics v Japonsku. Dôvodom je porušenie patentovej ochrany týkajúcej sa produktov spoločnosti Apple - iPhone a ...Zdieľať
apple TOKIO 8. septembra (WEBNOVINY) - Americká technologická spoločnosť Apple Inc žaluje juhokórejského konkurenta Samsung Electronics v Japonsku. Dôvodom je porušenie patentovej ochrany týkajúcej sa produktov spoločnosti Apple - iPhone a iPad. Vo štvrtok o tom informovala japonská tlačová agentúra Kyodo. Apple podala žalobu na tokijskom miestnom súde a žiada zákaz predaja telefónov Samsung Galaxy v Japonsku a tiež odškodné v sume 100 mil. jenov (JPY), uvádza agentúra s odvolaním sa na zdroje blízke problematike. Právne spory medzi technologickými spoločnosťami sa rozhoreli v apríli, kedy Apple zažaloval Samsung na súde v USA. Apple tvrdí, že Samsung svojou produktovou líniou Galaxy "otrocky" kopíruje jeho inteligentné telefóny iPhone a tablety iPad. Súd v nemeckom Düsseldorfe minulý týždeň zakázal predaj nového tabletu spoločnosti Samsung Galaxy Tab 7.7.

Samsung sa vďaka svojim mobilným telefónom a tabletom produktovej línie Galaxy považuje za hlavného konkurenta komunikačných zariadení Apple. Koncern je najväčším výrobcom pamäťových čipov a televízorov na svete a na trhu mobilných telefónov má pozíciu svetovej dvojky. Medzi najväčších zákazníkov ázijskej spoločnosti patrí aj Apple, ktorému Samsung dodáva čipy a iné kľúčové komponenty pre mobilné zaradenia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Samsung Apple
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Apple má problémy v Nemecku a v Číne. (11. 12. 2011)
 Vydavateľstvá a Apple vyšetrujú pre možné monopolné praktiky (6. 12. 2011)
 Výsledky Apple nenaplnili očakávania (19. 10. 2011)
 Samsung podáva na Apple ďalšie žaloby (17. 10. 2011)
 Za prvé tri dni predal Apple vyše štyri mil. kusov iPhone 4S (17. 10. 2011)
 Samsung žaluje Apple v Austrálii (19. 9. 2011)nasledujúci článok >>
Dovoz z Maďarska by mohol znížiť ceny obilnín
<< predchádzajúci článok
Ostrovné miništáty Tichomoria sa obávajú zániku

Apple žaluje Samsung v Japonsku pre porušenie patentov - diskusné fórum čitateľov