Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

11. decembra 2011

Apple má problémy v Nemecku a v Číne.Americká spoločnosť neuspela vo významných súdnych sporoch, týkajúcich sa iPadu a iPhonu v Nemecku a ani v Číne.Zdieľať
elektronicke knihyPotom, ako sa Apple na niekoľkých frontoch pustil do Samsungu a na vybraných trhoch požaduje zákaz predaja jeho tabletov – čo sa mu čiastočne aj podarilo – sa teraz úlohy vymenili a americká spoločnosť začína mať problémy s predajom niektorých svojich produktov na tak lukratívnych trhoch, akými je nemecký alebo čínsky.

V prípade Nemecka ide o patentový spor s Motorolou, ktorej akvizícia Googlom by mala byť dokončená v budúcom roku. Ten sa týka bezdrôtového prenosu dát a napokon vyústil do zákazu predaja zariadení s 3G modulom (niektoré verzie iPhonu a iPadu) nemeckým zákazníkom. Apple sa proti nemu okamžite odvolal. Tejto aktivite sa však zo strany Motoroly nemožno čudovať, Apple totiž v poslednom čase rozbehol hneď niekoľko súdnych sporov s menšími európskymi výrobcami tabletov s Androidom, čím sa snaží ich príchod na trh oddialiť a udržať si na ňom absolútne dominantné postavenie.

Ázijský spor sa týka práva používať ochrannú známku iPad na čínskom trhu, kde si ju ešte pred Apple zaregistrovala jedna čínska technologická spoločnosť. Tá za jej odstúpenie Applu požaduje 1,5 miliardy dolárov a kým medzi ňou a Apple nepríde k dohode, súd rozhodol, že názov iPad na čínskom trhu nesmie používať . Nezmyselná patentová vojna tak pokračuje temer na všetkých kontinentoch a tým, kto na ňu najviac dopláca, sú hlavne zákazníci – a nie je vôbec dôležité, či chcú Apple alebo Android.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vydavateľstvá a Apple vyšetrujú pre možné monopolné praktiky (6. 12. 2011)
 Výsledky Apple nenaplnili očakávania (19. 10. 2011)
 Samsung podáva na Apple ďalšie žaloby (17. 10. 2011)
 Za prvé tri dni predal Apple vyše štyri mil. kusov iPhone 4S (17. 10. 2011)
 Samsung žaluje Apple v Austrálii (19. 9. 2011)
 Apple žaluje Samsung v Japonsku pre porušenie patentov (8. 9. 2011)
 Holandský súd zakázal predaj niektorých telefónov Samsungu (25. 8. 2011)
 Apple a Nokia urovnali vzájomný spor o patenty (14. 6. 2011)nasledujúci článok >>
Angelina Jolie premietla svoj film obetiam vojny v Bosne
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Úplné zatmenie Mesiaca - nebeská šou

Apple má problémy v Nemecku a v Číne. - diskusné fórum čitateľov