Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

13. novembra 2023

Video: Katka Koščová a Daniel Špiner vydávajú nový album KrehkosťDuo Koščová - Špiner má za sebou viac ako 1300 koncertov v rôznych zostavách, s kapelou či sláčikovým ansámblom.Zdieľať
Video: Katka Koščová a Daniel Špiner vydávajú nový album Krehkosť

Katka Koščová a Daniel Špiner vydávajú nový album s názvom Krehkosť. Vznikal v priebehu niekoľkých dní a večerov v zrube pod Tatrami. Organicky, bez príprav, nahrávaný so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom je hodinová nahrávka postavená hlavne na klavíri a textoch o intimite, kráse, ale aj bolesti a pominuteľnosti. 


Duo Koščová - Špiner má za sebou viac ako 1300 koncertov v rôznych zostavách, s kapelou či sláčikovým ansámblom. Na začiatku tohto roka sa po dlhšom čase rozhodli ísť na turné len oni dvaja, komorne a bez hostí. Hudobný minimalizmus do značnej miery preniesli aj do tvorby nového albumu Krehkosť a postavili ho hlavne na Katkinom speve a Danielovom klavíri. Občas sa nenútene pridá kontrabas, gitara a akordeón.

V dvoch skladbách hosťuje český spevák a herec Ondřej Ruml, s ktorým sa Katka pozná ešte z projektu textára a producenta Michala Horáčka "Český kalendář". S nápadom osloviť ho na spoluprácu na novom albume prišiel Daniel Špiner.

"Keď piesne vznikali, veľa sme sa s Danielom Špinerom rozprávali. Riešili sme spoločenskú situáciu, vzťahy, to, že si tu poletujeme v džungli, príliš istí všetkým a všetkými, čo máme. Priveľa vecí považujeme za samozrejmosť, pripadáme si nesmrteľní, nemenní. A pritom sme všetci takí krehkí. V rukách pevne držíme len daný moment, nič viac," hovorí Katka Koščová.

Práve z pocitu pominuteľnosti a krehkosti vznikol nápad na názov nového albumu, jeho celkový zvuk, a tiež vizuálne stvárnenie. Na prednú stranu obalu nahrávky hudobníci použili ilustráciu kolibríkov od nemeckého biológa a darwinistu Ernsta Haeckela z knihy Kunstformen der Natur.

Album Krehkosť obsahuje 13 skladieb a od 13. novembra je dostupný ako CD v obchodoch aj na stránke vydavateľstva Slnko Records. Od 24. novembra sa bude dať vypočuť aj na streamovacích platformách.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Robo Opatovský predstavil videoklip k fanúšikmi milovanej skladbe V bájnom Betlehéme
<< predchádzajúci článok
Nekupujte drahé tabletky z lekárne, selén obsahujú aj bežné potraviny. Ktoré sú to?