Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. februára 2021

VIDEO: Najrýchlejšia horská dráha na svete. Milovníci adrenalínu zažijú jazdu s rýchlosťou viac ako 250 kilometrov za hodinuTrojminútová jazda poskytne návštevníkom panoramatický výhľad na celý park a atrakcia celkovo pojme naraz až 20 cestujúcich.Zdieľať
Falcon’s Flight

Prekoná všetky doterajšie rekordy. V Saudskej Arábii konštruujú najrýchlejšiu, najvyššiu a zároveň najdlhšiu horskú dráhu, aká bola doposiaľ vyrobená. Atrakcia dostala názov Falcon’s Flight a má byť hlavným lákadlom zábavného parku Six Flags Qiddiya, ktorého otvorenie je naplánované na rok 2023, informuje CNN.

Podľa tlačovej správy vydanej spoločnosťou Qiddiya, ktorá na vybudovaní parku spolupracuje s americkou firmou Six Flags, má mať dráha dĺžku viac ako štyri kilometre. Milovníci adrenalínu zažijú jazdu v maximálnej výške 160 metrov a s rýchlosťou viac ako 250 kilometrov za hodinu a výrobca sľubuje aj zážitok z beztiažového stavu.

Trojminútová jazda poskytne návštevníkom panoramatický výhľad na celý park a atrakcia celkovo pojme naraz až 20 cestujúcich. Spoločnosť Qiddiya pripravila pre nedočkavcov aj video s vyobrazením toho, čo návštevníkov parku na atrakcii čaká.

Zábavný park Six Flags Qiddiya poskytne milovníkom adrenalínu celkovo 28 atrakcií v šiestich tematických krajinách: Mesto vzrušenia; Zdroj objavovania, Mesto hmly, Záhrady súmraku, Údolie šťastia a Veľká výstava.

Falcon’s Flight bude súčasťou Mesta vzrušenia, kde návštevníci nájdu aj vežu Sirocco Tower, ktorá má byť najvyššou vežou s voľným pádom na svete.

Zdroj: YouTube/blooloop

Výstavbu parku, ktorý sa nachádza asi 40 minút od Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie, začali v roku 2018.

Atrakciu Falcon’s Flight navrhla spoločnosť Intamin so sídlom v Lichtenštajnsku, ktorá už viac ako 50 rokov vytvára kolotoče a atrakcie v zábavných parkoch a ktorá stojí za mnohými z najslávnejších adrenalínových trhákov na svete.

Medzi nich patrí aj súčasný držiteľ titulu najrýchlejšej horskej dráhy na svete, Formula Rossa vo Ferrari World Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch. Tá dosahuje rýchlosť až 240 kilometrov za hodinu.

Rovnako sa horskou dráhou Falcon’s Flight snažia prekonať svoj vlastný rekord dráhy Kingda Ka v zábavnom parku Six Flags Great Adventure v New Jersey. Jej najvyšší bod sa týči vo výške 139 metrov.

Aktuálne najdlhšou horskou dráhou na planéte je Steel Dragon 2000 vyvinutá spoločnosťou D. H. Morgan Manufacturing, ktorú nájdete v japonskom zábavnom parku Nagashima Spa Land v Kuwane. Podľa Guinnessovej knihy svetových rekordov meria celkovo 2,48 kilometra.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mávate často zlú náladu? Juhokórejskí vedci našli spôsob, ako ju zlepšiť
<< predchádzajúci článok
R. Opatovský: Reštart kultúry môže trvať aj niekoľko rokov

VIDEO: Najrýchlejšia horská dráha na svete. Milovníci adrenalínu zažijú jazdu s rýchlosťou viac ako 250 kilometrov za hodinu - diskusné fórum čitateľov