Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

05. februára 2021

Energiu z veterných elektrární budú distribuovať cez umelý ostrov. Dáni ho postavia v Severnom moriDánsko postaví v Severnom mori umelý ostrov, ktorý bude slúžiť ako distribučný uzol pre energiu z veterných elektrární. Ostrov vznikne asi 80 kilometrov od západného pobrežia krajiny a bude prepojený s ...Zdieľať
gettyimages 510577672 676x450 5.2.2021  - Dánsko postaví v Severnom mori umelý ostrov, ktorý bude slúžiť ako distribučný uzol pre energiu z veterných elektrární. Ostrov vznikne asi 80 kilometrov od západného pobrežia krajiny a bude prepojený s viacerými európskymi štátmi.


Investícia si vyžiada zhruba 210 miliárd dánskych korún. Dánska vláda o tom informovala vo štvrtok. Konkrétny dátum začatia prác neuviedla.

Podľa údajov dánskej energetickej agentúry bude mať distribučný uzol zo začiatku kapacitu tri gigawatty, čo zabezpečí dostatok elektriny pre tri milióny európskych domácností. Kapacita sa má postupne zvýšiť na desať gigawattov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Energiu z veterných elektrární budú distribuovať cez umelý ostrov. Dáni ho postavia v Severnom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Smatanová: Ilustrovanie ma zachránilo najmä po psychickej stránke
<< predchádzajúci článok
Rekonštrukcia Spišského hradu prejde do druhej etapy, bude stáť štyri milióny eur

Energiu z veterných elektrární budú distribuovať cez umelý ostrov. Dáni ho postavia v Severnom mori - diskusné fórum čitateľov