Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2020

VIDEO: NELEGÁLNE OBCHODOVALI S NAFTOU: Odhalila ich Finančná správaOrganizovaná skupina bola vybavená tzv. rušičkami signálu a všetky prepravy olejov boli sprevádzané osobnými vozidlami, ktoré dohliadali na nerušený priebeh cestyZdieľať
VIDEO: NELEGÁLNE OBCHODOVALI S NAFTOU: Odhalila ich Finančná správa

Organizovanú skupinu zameriavajúcu sa na nelegálne obchody s pohonnými látkami sa podarilo rozložiť príslušníkom finančnej správy Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). V bytových a skladových priestoroch na území Trnavského kraja zaistili viaceré mýtne jednotky, dva návesy, tri ťahače nákladných áut a podľa hovorkyne FS Ivany Skokanovej tiež 16.000 litrov minerálneho oleja a viaceré usvedčujúce prepravné doklady.


Na trojdňovej akcii s názvom Experiment spolupracoval KÚFS so susednými krajinami a Europolom. "Medzi usvedčujúcimi dôkazmi boli prepravné doklady, pečiatky, mobilné telefóny, počítače a USB kľúče súvisiace s trestnou činnosťou. Objavili aj ilegálne držané zbrane či evidenčné číslo vozidla, po ktorom bolo vyhlásené pátranie. V rámci vyšetrovacieho spisu bolo zadokumentovaných zatiaľ 12 prepráv s minerálnym olejom v celkovom množstve 348.000 litrov," informovala hovorkyňa.Organizovaná skupina fungovala podľa vyjadrenia Skokanovej "veľmi sofistikovane". "Bola vybavená tzv. rušičkami signálu a všetky prepravy olejov boli sprevádzané osobnými vozidlami, ktoré dohliadali na nerušený priebeh cesty. Napriek všetkým týmto opatreniam sa príslušníkom finančnej správy KÚFS podarilo kšeftárov odhaliť a prichytiť pri čine nielen vykonávateľov, ale aj organizátorov trestnej činnosti," uviedla.

Vyšetrovateľ obvinil štyri osoby z podozrenia zo skrátenia dane a poistného podľa Trestného zákona. „Všetci skončili v cele predbežného zadržania a prokurátor podal návrh na väzobné stíhanie, čomu súd vyhovel. Všetky osoby sú väzobne stíhané. Pri preukázaní viny im hrozí trest odňatia slobody od štyroch do desať rokov. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť k prípadu podrobnejšie informácie. Po vykonaní ďalších procesných úkonov (vrátane laboratórnych testov) bude určená aj konkrétna výška škody, ktorá sa v predbežných odhadoch pohybuje na úrovni približne 115.000 eur,“ doplnila Skokanová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlivák navrhuje odvolať Bugalu z postu podpredsedu úradu pre verejné obstarávanie
<< predchádzajúci článok
V kauze zostrelenia ukrajinského Boeingu zatkli niekoľko ľudí, postavia ich pred špeciálny súd

VIDEO: NELEGÁLNE OBCHODOVALI S NAFTOU: Odhalila ich Finančná správa - diskusné fórum čitateľov