Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. júla 2018

Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusieStarosta libanonského mesta Brummana sa rozhodol pre krok, ktorý je na Blízkom východe pomerne nezvyčajný. Do ulíc mesta nasadil dopravné policajtky so špeciálnymi uniformami, ktorých súčasťou sú ...Zdieľať
libanon_policia 676x391 BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) - Starosta libanonského mesta Brummana sa rozhodol pre krok, ktorý je na Blízkom východe pomerne nezvyčajný. Do ulíc mesta nasadil dopravné policajtky so špeciálnymi uniformami, ktorých súčasťou sú krátke nohavice nad kolená.


Hoci Libanon je otvorenejšia krajina ako niektoré štáty s ním susediace, ani tu sa tento nápad nepozdáva každému. Na internete policajtky s odhalenými nohami vyvolávajú plamenisté diskusie. Starosta Brummany Pierre Aškar má však vo veci jasno: "Je to pekné. A ľudia majú radi pekné veci. Chcete, aby boli škaredé?" argumentuje.Objavili sa aj názory, že starostov prístup je sexistický, keďže policajti-muži krátke nohavice nemajú. V krajine ako Libanon však celá situácia spôsobuje nepokojné chvíle najmä zástancom konzervatívnych názorov. "Podľa môjho názoru je to absolútne nevhodné," vyjadrila sa pre BBC mladá šoférka v centre Brumammy.

"Všetko na svete sa mení," trvá ale starosta na svojom. "Kedysi bolo neslušné aj to, keď ženy nosili rifle. Ženy sú slobodné, toto je slobodná krajina," odkázal všetkým neprajníkom.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sloboda zvierat počas 25 rokov existencie pomohla 38.000 zvieratám
<< predchádzajúci článok
Pussy Riot na Pohode upozornili na zásahy vlády do umenia

Video: V Libanone patrolujú policajtky s holými nohami, krok starostu vyvolal plamenité diskusie - diskusné fórum čitateľov