10. marca 2013

Slovenskí hokejoví obrancovia Ľubomír Višňovský a Andrej Meszároš sa po absenciách vrátili v sobotu do zostáv klubov NHL. Lepšie pocity po návrate mal Ľubomír Višňovský, ktorého New ...

lubomir visnovsky NEW YORK 10. marca - Slovenskí hokejoví obrancovia Ľubomír Višňovský a Andrej Meszároš sa po absenciách vrátili v sobotu do zostáv klubov NHL.

Lepšie pocity po návrate mal Ľubomír Višňovský, ktorého New York Islanders zdolali Washington 5:2 a rodák z Topoľčian raz asistoval, keď prihrával na víťazný gól z hokejky Johna Tavaresa.

Pre 36-ročného obrancu to bol siedmy kanadský bod v sezóne (1+6).

Višňovský nehral za Islanders v predchádzajúcich dvoch stretnutiach, keďže bol z osobných dôvodov doma na Slovensku. Do New Yorku opäť letel v piatok.

Tavares strelil v 53. min v rozpätí 30 sekúnd dva góly, jeho druhý presný zásah bol preňho 16. v tejto sezóne a celkovo 100. v NHL. Islanders ukončili sedemzápasovú šnúru na domácom ľade, v posledných piatich zápasoch vždy bodovali. "Je skvelé, že mám už na svojom konte 100 gólov. Musíme však všetci v tíme naďalej poctivo pracovať," povedal Tavares, ktorému v tabuľke ligových strelcov patrí zatiaľ 3. priečka.

Boston porazil Philadelphiu

Andrej Meszároš odohral za Philadelphiu prvý zápas od 24. januára, keď si zranil ľavé rameno. Po dlhšej nútenej pauze strávil na ľade Bostonu 17:28 min, pripísal si 3 strely a 3 bodyčeky. Flyers prehrali 0:3, o výsledku rozhodla prvá tretina.

V úvodných 20 minútach padli všetky tri góly. Kapitán Bruins Zdeno Chára si pripísal 1 plusový bod, 2 strely na bránku a 2 bodyčeky. S 25:18 min bol najvyťaženejším hráčom zápasu.

Brankár Tuukka Rask kryl 23 striel hráčov Flyers, dosiahol druhý shutout v tomto ročníku a celkovo trinásty v kariére. "Dnes som videl všetky puky. Nebol to však ľahký zápas, Philadelphia si vynútila niekoľkokrát veľký tlak. Snažil som sa byť neustále v strehu," povedal Rask.

Ďalším gólmanom s nulou sa v sobotu stal Sergej Bobrovskij z Columbusu. Na premiérový shutout kariéry potreboval v zápase s Detroitom 30 zákrokov.

Blue Jackets aj jeho zásluhou vyhrali štvrtý zápas v rade a z posledných šiestich duelov získali desať bodov, čo je ich najdlhšia bodová séria od februára 2011. Columbus sa definitívne odpútal z dna Západnej konferencie i celej súťaže.

Tomáš Tatar z Detroitu počas 10 minút na ľade ohrozil Bobrovského raz. "Len sme hrali hru, ktorá sa im nepáčila a nevyhovovala," povedal útočník Columbusu Derick Brassard. Blue Jackets ukončili sériu piatich zápasov v rade, v ktorých hrali predĺženie. "Je pekné, ak hráte iba 60 minút namiesto 65," smial sa Nick Foligno.

Premiérový hetrik Sobotku

St. Louis zvládlo obrat v San Jose, kde v tretej tretine prehrávalo už 1:3. O víťazstve Blues, v drese ktorých nenastúpil Jaroslav Halák, rozhodol v predĺžení tečom Jackmanovej strely Patrik Berglund.

Útočník "žralokov" Joe Pavelski (8) v súboji s Vladimírom Sobotkom počas sobotňajšieho zápasu medzi San Jose Sharks a St. Louis Blues.Foto: SITA/AP

V riadnom hracom čase sa v drese St. Louis presadil trikrát Vladimír Sobotka, pre ktorého to bol premiérový hetrik v NHL.

"Z hetriku sa teším, ale oveľa dôležitejšie sú dva body. Neviem, ako by som opísal pocity po tomto zápase, ale pre nás sú najdôležitejšie víťazstvá," uviedol Sobotka.

San Jose sa proti St. Louis nedarí, z posledných jedenástich zápasov prehralo deväť.

Michal Handzuš zo Sharks odohral 7 minút a ďalšie dve si odpykal na trestnej lavici. Takmer rovnaký priebeh mal aj zápas v Tampe Bay, kde domáci viedli po dvoch tretinách nad Montrealom 3:1.

Canadiens dokázali výsledok otočiť na 4:3 už v riadnom hracom čase a vyhrali siedmy z posledných ôsmich zápasov. Canadiens sú naďalej na 1. mieste Východnej konferencie. "Veľké tímy dokážu aj za nepriaznivého stavu urobiť niečo so zápasom. Dnes sme to dokázali aj my. Neustále sme verili, že máme šancu a môžeme otočiť výsledok," povedal Brendan Gallagher, ktorý zápas v 53. min definitívne rozhodol.

Najlepší strelec súťaže Steven Stamkos dal 19. gól v sezóne, jeho tím prehral siedmykrát z posledných ôsmich súbojov.

Jágr strelil jediný gól Dallasu

Pri absencii Martina Brodeura sa trápi New Jersey, v Caroline prehralo 3:6. Hurricanes vyhrali piaty z posledných šiestich duelov. Pri Brodeurovom zranení prehralo New Jersey sedem z ôsmich stretnutí.

V 17. stretnutí kariéry v NHL sa tešil z prvého gólu center Phoenixu Rob Klinkhammer a v 28. min rozhodol o výhre Coyotes 2:1 nad Dallasom. O jediný gól Stars sa postaral Jaromír Jágr. Už jedenáste víťazstvo na klziskách súperov v skrátenej sezóne dosiahol Pittsburgh, Sidney Crosby a spol. vyhrali v Toronte 5:4 po samostatných nájazdoch.

Kapitán Penguins Crosby bodoval v siedmom zápase v rade (15 bodov, 5+10). Súboj nedohral Jevgenij Malkin, ktorý sa zranil v tretej tretine v hornej časti tela. Jeff Carter z Los Angeles strelil v posledných trinástich zápasoch rovnaký počet gólov, v sobotu sa jedným presným zásahom podieľal na výhre 6:2 nad Calgary.

Výsledky úvodných sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Philadelphia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Góly: 12. Seguin (Lucic, Krejčí), 14. Kelly (Caron, Peverley), 15. Paille (G. Campbell, S. Thornton)

New York Islanders - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 11. Bailey (Nielsen, Streit), 31. Cizikas (M. Martin, C. McDonald), 53. Tavares (Boyes, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 53. Tavares, 57. Nielsen (Hamonic, Bailey) - 22. J. Ward (Perreault, Carlson), 48. Nicklas Bäckström (Fehr, Alzner)

Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 3:0 (1:0, 2:0,0:0)
Góly: 14. C. Atkinson (M. Calvert), 26. J. Johnson (D. Brassard. R. Umberger), 27. N. Foligno (R. Johansen)

San Jose - St. Louis 3:4 po predĺžení (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
16. Couture (Wingels, Irwin), 28. Gomez (Clowe, Sheppard), 37. Irwin (Braun, Gomez) - 5. Sobotka (Shattenkirk, Redden), 45. Sobotka (K.Russell, Polák), 46. Sobotka (C. Stewart, Shattenkirk), 62. Berglund (Jackman, Pietrangelo)

Toronto - Pittsburgh 4:5 po sam. nájazdoch (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
8. Van Riemsdyk (P. Kessel, Phaneuf), 31. Franson (P. Kessel, Phaneuf), 35. C. MacArthur (Phaneuf, Frattin), 56. P. Kessel (Fraser, C. MacArthur) - 1. Neal (Niskanen, Letang), 15. Crosby (Letang, Bennett), 16. P. Martin (Neal, Malkin), 34. Dupuis (P. Martin, Orpik), rozhodujúci sam. nájazd Neal

Tampa Bay - Montreal 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
26. Stamkos (St. Louis, Hedman), 29. Salo (Crombeen, N. Thompson), 33. Malone (Stamkos, St. Louis) - 28. Plekanec (Markov), 44. B. Gionta (Ryder, Bouillon), 48. Jemelin (B. Gionta, Ryder), 53. Gallagher (Pacioretty)

Carolina - New Jersey 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
13. Siomin (Corvo, Tlustý), 13. Harrison (Skinner, Jordan Staal), 25. Tlustý (Siomin, Ellis), 32. Terry (E. Staal, Sanguinetti), 38. Skinner (Gleason, J. Jokinen), 59. Tlustý (Siomin, E. Staal) - 15. Kovaľčuk, 41. Kovaľčuk (Fayne, A. Greene), 45. Eliáš (Židlický, Volčenkov)

Nashville - Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
47. Legwand (S. Kosticyn, S. Weber) - 30. Parise (R. Suter, M. Koivu), rozhodujúci sam. nájazd Cullen

Phoenix - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
17. Doan (Vermette, Ekman-Larsson), 28. Klinkhammer (B. Gordon, Moss) - 39. Jágr (L. Eriksson)

Los Angeles - Calgary 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
5. J. Carter (D. Brown, Vojnov), 11. Muzzin (C. Fraser, Justin Williams), 19. T. Lewis (Vojnov), 30. Justin Williams (Vojnov, Kopitar), 44. Kopitar (Justin Williams), 49. C. Fraser (J. Nolan, Penner) - 8. Cammalleri (Wideman, Iginla), 20. Tanguay (Giordano, Stajan)