09. marca 2013

Hádzanári Prešova zdolali v Pohári EHF ukrajinské Záporožie

Hádzanári Tatrana Prešov začali odvetnú časť skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2012/2013 víťazstvom. Zverenci trénera Romana Lamača si v sobotňajšom stretnutí 4. kole B-skupiny poradili v ...

presov zaporozie 3628 PREŠOV 9. marca (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov začali odvetnú časť skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2012/2013 víťazstvom.

Zverenci trénera Romana Lamača si v sobotňajšom stretnutí 4. kole B-skupiny poradili v Tatran handball aréne s HC Motor Záporožie 36:28 (19:17) a udržali si nádej na postup do štvrťfinále tejto európskej pohárovej súťaže.

Šarišana, ktorí zdolali Záporožanov aj na ukrajinskej pôde (32:27), si v tabuľke so ziskom 4 bodov poistili 3. miesto a už majú istotu, že neskončia v skupine poslední.

Úradujúci slovenský šampión sa v Pohári EHF najbližšie predstaví v sobotu 16. 3. od 19.00 h na palubovke bundesligového Rhein-Neckar Löwen.

Pohár EHF mužov 2012/2013 - skupinová fáza - B-skupina - 4. kolo:

Tatran Prešov (SR) - HC Motor Záporožie (Ukr.) 36:28 (19:17)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa - Rábek 4, Marušák, Hrstka 2, Michal Urban, D. Krok, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský, T. Urban 6/1, Číp, Guzy, Pejovič 2, Antl 9/1, Petro 4

Najviac gólov za Motor: Burka 9, Žuk a Semikov po 5

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.), 2150 divákov

Obrazom: Zápas Pohára EHF medzi Tatranom Prešov a Motorom Záporožie

Prešovčania viedli v úvode 1:0 i 2:1, ale hostia otočili stav vo svoj prospech. Záporožania využívali chyby slovenského tímu a troma gólmi v priebehu minúty získali rýchlo vedenie 6:3, navyše Žuk v 9. min zvýšil už na 9:5.

Domáci poslali za Krupu do bránky Verkiča a na konci prvej štvrťhodiny znížili Rábekom na 10:11. Vyrovnania sa hráči Tatrana dočkali v 20. min, keď po oddychovom čase Motora skóroval Petro (14:14).

Následne sa presadili Hrstka a T. Urban, päťgólová šnúra priniesla Šarišanom v 23. min vedenie 16:14. Hoci súper vyrovnal na 16:16, na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší domáci (19:17).

Tí po zmene strán zvýšili svoje vedenie na 21:17 a po oddychovom čase ukrajinského tímu dokonca už na 25:20 v 39. min. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci, Prešovčania v zostávajúcom čase už kontrolovali vývoj duelu a po záverečnom hvizde sa tešili z triumfu 36:28.

Hlasy:
Roman Lamač (tréner Tatrana Prešov): "Súper nás v úvode prekvapil, hral rýchlo a agresívne. Klobúk dole pred našimi hráčmi, že zvládli tento náročný duel.“

Nikolaj Stepanec (tréner Motora Záporožie): "V prvom polčase sme sa ešte držali, potom sme sa však dopustili zopár chýb a Tatran sa dostal do vedenia. V druhom dejstve sme sa nevyvarovali ďalších zaváhaní a tento zápas sa neskončil pre nás úspechom."

Radoslav Antl (krídelník Tatrana Prešov, autor 9 gólov): "Bol to úplne iný zápas ako v Záporoží. Ukrajinci nás v prvom polčase trochu zaskočili, keď sme sa do vedenia znovu dostali až v 20. minúte. Sme radi, že sme duel zvládli, ďakujem divákom za skvelú atmosféru, ktorú nám utvorili počas celého stretnutia. Teraz nás čaká Rhein-Neckar Löwen, buďme realisti, nemecký tím a dánsky Kolding sú favoritmi na postup zo skupiny."

Dainis Krištopans (spojka Tatrana Prešov, 7 gólov): "Hostia nás v úvodnom dejstve zaskočili, museli sme sa skonsolidovať a začať hrať našu hru, čo nám napokon vynieslo priaznivý výsledok."

Tomáš Urban (krídelník Tatrana Prešov, 6 gólov): "Bo to náročný zápas, hráči Záporožia podali lepší výkon ako v domácom prostredí. Teší nás, že sme zvíťazili. Teraz sa musíme pripraviť na zostávajúce súboje v skupine."