Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2022

Víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine by posilnilo ostatných agresorov, upozornila premiérka MarinováFínska premiérka Sanna Marinová v piatok varovala, že víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine posilní ostatných agresorov. Povedala to v Sydney na záver návštevy Austrálie ...Zdieľať
new_zealand_finland_pm_visit_78119 f4c9682b168d4daab016c6969c479364 676x452 2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Fínska premiérka Sanna Marinová v piatok varovala, že víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine posilní ostatných agresorov. Povedala to v Sydney na záver návštevy Austrálie a Nového Zélandu.


V prejave vyzvala demokracie, aby posilnili sankcie voči Rusku. „Nemýľte sa, ak Rusko vyhrá svoju hroznú stávku, nebude jediné, kto sa bude cítiť posilnený. Rovnaké temné konanie bude lákať aj ostatných,“ povedal Marinová.

Vyzvala tiež demokracie, aby si nevytvárali „kritickú závislosť“ od autoritárskych štátov, ako je Čína. „Stali sme sa príliš závislí od spolupráce s režimami, ktoré nezdieľajú naše spoločné hodnoty,“ dodala Marinová, pričom ako príklad použila fínsku závislosť od ruských energií.

Upozornila tiež, že Západ nemôže byť závislý napríklad od mikročipov, polovodičov alebo akýchkoľvek kritických technológií, čo sa týka autoritárskych krajín. „Pretože ak by sa tieto obchodné cesty náhle prerušili, mali by sme problémy,“ skonštatovala.Zdroj: Webnoviny.sk - Víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine by posilnilo ostatných agresorov, upozornila premiérka Marinová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusov trápia logistické problémy a málo munície, ukrajinskí vojaci tak majú príležitosť
<< predchádzajúci článok
Trumpova žiadosť bola zamietnutá, vyšetrovanie tak pokračuje aj s uvoľnenými spismi z rezortu Mar-a-Lago