Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2022

Rusov trápia logistické problémy a málo munície, ukrajinskí vojaci tak majú príležitosťNedostatok munície umocnený logistickými problémami je jedným z hlavných faktorov obmedzujúcich potenciál Ruska obnoviť útočné operácie na Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo ...Zdieľať
russia_ukraine_200_days_03431 584c66bf6bf1464cb99a1c7d2b92b4a8 676x451 2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Nedostatok munície umocnený logistickými problémami je jedným z hlavných faktorov obmedzujúcich potenciál Ruska obnoviť útočné operácie na Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Príležitosť ozbrojených síl Ukrajiny


Stiahnutie ruských jednotiek zo západného brehu Dnipra v novembri podľa Britov poskytlo ozbrojeným silám Ukrajiny príležitosť zasiahnuť ďalšie ruské logistické uzly a komunikačné linky.

„Táto hrozba s vysokou pravdepodobnosťou podnietila ruských logistov, aby presunuli zásobovacie uzly, vrátane železničných prekladísk, ďalej na juh a východ,“ píše sa v správe britského ministerstva obrany.

Najmä ruské logistické jednotky musia vykonávať dodatočné časovo náročné operácie nakladania a vykladania zo železničnej na cestnú dopravu. Cestná doprava na zásobovanie ruských predsunutých obranných pozícií je zároveň zraniteľná pre ukrajinské delostrelectvo.

Ťažké boje v Doneckej oblasti


Britská spravodajská služba taktiež uviedla, že v oblasti Pavlivka a Vugledar v Doneckej oblasti trvajú ťažké boje bez výrazného pohybu frontu a Rusko tam pravdepodobne nedosiahne operačný prielom.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusov trápia logistické problémy a málo munície, ukrajinskí vojaci tak majú príležitosť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podeľte sa o šťastie s okolitým svetom!
<< predchádzajúci článok
Víťazstvo Ruska vo vojne na Ukrajine by posilnilo ostatných agresorov, upozornila premiérka Marinová